آخرین تلاش FTC برای جلوگیری از ادغام مایکروسافت و Activision شکست خورد

By | جولای 17, 2023


کمیسیون تجارت فدرال (FTC) آخرین فرصت خود را برای جلوگیری از خرید بلیزارد توسط Activision از دست داد. این دومین شکست در این هفته برای FTC است، پس از رد درخواست برای صدور حکم اولیه در دادگاه کالیفرنیا.

FTC به حکم قاضی اعتراض کرد و اکنون دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم درخواست کمیسیون مبنی بر مسدود کردن مایکروسافت از بستن معامله در انتظار نتیجه درخواست تجدیدنظر FTC را رد کرده است.

مایکروسافت از پرونده دادگاه تجدید نظر استقبال کرد. برد اسمیت، معاون و رئیس مایکروسافت در بیانیه ای گفت: «ما از پاسخ سریع مدار نهم در رد درخواست FTC برای به تعویق انداختن بیشتر تسویه حساب قدردانی می کنیم. این اقدام ما را یک قدم به خط پایان ماراتن تنظیم‌کننده‌های جهانی نزدیک‌تر می‌کند.

این بدان معناست که مایکروسافت اکنون آزاد است تا پس از انقضای دستور منع موقت، قرارداد خود را با Activision Blizzard تکمیل کند. مایکروسافت تا 18 جولای فرصت دارد تا قرارداد خود را پایان دهد.

رگولاتور انگلیسی همچنان مخالف معامله اکتیویژن و مایکروسافت است

این معامله همچنان در بریتانیا مسدود است. سازمان رقابت و بازار بریتانیا اوایل سال جاری به دلیل نگرانی‌های رقابتی در بازار بازی‌های ابری نوظهور، قرارداد مایکروسافت را مسدود کرد. CMA و مایکروسافت توافق کرده‌اند که به نبردهای حقوقی خود پایان دهند تا بفهمند چگونه با یکدیگر برای حل مشکلات بازی‌های ابری کار کنند.

رگولاتور بریتانیا همچنین این هفته هشدار داد که پیشنهادات مایکروسافت می تواند منجر به تحقیقات جدید شود و بحث با مایکروسافت در مراحل اولیه است. CMA همچنین اوایل امروز اخطاریه ای برای تمدید تحقیقات کلی خود درباره این معامله صادر کرد و مهلت سفارش را از 18 جولای تا 29 اوت به عقب انداخت.

برنامه افزودنی CMA ساعاتی پس از آن منتشر شد که بلومبرگ گزارش داد که مایکروسافت در نظر دارد حقوق بازی های ابری بریتانیا را به یک شرکت مخابراتی خانگی، بازی یا ارائه دهنده اینترنت بفروشد تا قرارداد Activision در بریتانیا را ببندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *