آموزش رفع ارور xinput1_3.dll ؛ راه حل های این مشکل

By | جولای 28, 2023


در این مطلب می‌توانید آموزش رفع ارور xinput1_3.dll را بخوانید. یکی از ارورهایی که هنگام اجرای بازی‌ها پدیدار می‌شود. با پلازا همراه باشید تا راه های مختلف و نحوه ی رفع مشکل و خطای xinput1_3.dll را ارائه دهیم.

ویندوز با وجود تمام مزیت‌هایی که دارد برخی اوقات می‌تواند با ارورهای گیج‌کننده خود، هرکاربری را کلافه کند. یکی از این ارورها نیز ارور xinput1_3.dll است. اما ارور the code execution cannot proceed because xinput1_3.dll یعنی چه؟ این ارور مربوط به DirectX است و بیشتر از همه هنگام اجرای بازی‌ها یا برنامه‌هایی که اتکای زیادی به گرافیک دارند، پدیدار می‌شود. دلیل مشکل xinput1_3.dll این است که در صورتی که این فایل در کامپیوتر موجود نباشد یا دچار مشکل شده باشد با این ارور مواجه می‌شوید. اگر شما هم این ارور را دریافت می‌کنید، آموزش رفع ارور xinput1_3.dll را مطالعه کنید.

فهرست مطالب

آموزش رفع ارور xinput1_3.dll

در خیلی از مواقع برای حل مشکل xinput1_3.dll در ویندوز، ریستارت کردن سیستم کافی است. اما برخی اوقات حتی با ریستارت نیز مشکل حل نمی‌شود. در این مواقع می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید.

1. سیستم را ریستارت کنید

همانطور که گفتیم، در اکثر مواقع ریستارت کردن سیستم برای رفع مشکل xinput1_3.dll در لپتاپ کافی است. اگر این کار را انجام ندادید، یک بار کامپیوتر را ریستارت کنید. ممکن است مشکل تنها یک باگ ساده باشد و خود به خود حل شود.

2. آخرین نسخه Microsoft DirectX را دانلود کنید؛ راه های رفع ارور xinput1_3.dll

اگر با ریستارت رفع مشکل xinput1_3.dll در pes انجام نشد، آخرین نسخه DirectX را از اینجا دانلود و نصب کنید. احتمالا رفع خطای xinput1_3.dll کامپیوتر با این کار حاصل خواهد شد. البته لازم به ذکر است که مایکروسافت نسخه‌های جدید DirectX را بدون آپدیت کردن شماره نسخه منتشر می‌کند؛ به همین خاطر حتی اگر شماره نسخه شما با آخرین نسخه یکی بود، باز هم نسخه جدید را دانلود و نصب کنید.

همچنین بخوانید :

3. بازی یا نرم‌افزار را حذف و مجددا نصب کنید

دلیل ارور xinput1_3.dll در ویندوز 7 یا نسخه‌های دیگر در یک برنامه یا بازی به‌خصوص ممکن است مربوط به ایرادات و یا نصب ناقص آن برنامه نیز باشد. یکی از راه های رفع مشکل xinput1_3.dll در ویندوز این است که می‌توانید یک بار بازی یا برنامه‌ای که این ارور را نشان می‌دهد، حذف و دوباره نصب کنید.

4. فایل xinput1_3.dll را از یک کامپیوتر دیگر کپی کنید

یکی از راه های رفع ارور xinput1_3.dll، این است که می‌توانید فایل را از یک کامپیوتر دیگر نیز کپی و به سیستم خودتان انتقال دهید. البته مطمئن شوید که فایل منبع فایل اصلی است و از سایت‌های بازیابی فایل‌های DLL دانلود نشده است. برای کپی کردن این فایل، کامپیوتر منبع باید از همان نسخه ویندوزی که کامپیوتر شما دارد برخوردار باشد. سپس در کامپیوتر منبع به مسیر C:WindowsSystem32 بروید و فایل را از آنجا کپی و به یک فلش انتقال دهید.

سپس آن را دقیقا در همان مسیر در کامپیوتر خودتان پیست کنید.

همچنین بخوانید :

5. درایور کارت گرافیک را آپدیت کنید؛ راه های رفع ارور xinput1_3.dll

ارور xinput1_3.dll was not found در برخی مواقع با آپدیت کردن درایور کارت گرافیک نیز برطرف خواهد شد. این راه شاید در نگاه اول ارتباطی به ارور نداشته باشد ولی برخی کاربران توانستند با انجام این کار مشکل را برطرف کنند. در صورتی که با نحوه انجام این کار آشنا نیستید، این مطلب را بخوانید تا با نحوه ی رفع مشکل xinput1_3.dll آشنا شوید.

جمع بندی

امیدواریم که با این آموزش رفع ارور xinput1_3.dll، مشکل شما برطرف شده باشد. در این مطلب به معرفی راه‌حل‌ها و همچنین معنی ارور xinput1_3.dll پرداختیم. اگر شما نیز راه‌حل دیگری برای معنی xinput1_3.dll سراغ دارید، آن را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *