آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول؛ هزینه ها و نحوه غیر فعال کردن

By | جولای 28, 2023


‌‌در صورتی که قصد سفر به خارج از کشور را دارید، با مطالعه آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول می‌توانید این سرویس را برای خط خود فعال کنید. در این مطلب پلازا قصد داریم با روش فعال کردن و همچنین غیر فعال سازی آن آشنا شویم.

همانطور که می‌دانید استفاده از سیم‌کارت‌های داخلی در خارج از کشور امکان‌پذیر نیست. این موضوع در مورد سیم‌کارت‌های تمام اپراتورهایی که تنها در یک کشور فعال هستند صادق است؛ به همین خاطر است که اپراتورها با عقد قرارداد با یکدیگر، سرویس رومینگ را برای مشترکین خود ارائه می‌کنند. همراه اول نیز از این سرویس پشتیبانی می‌کند. در ادامه می‌خواهیم به آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول و همچنین تعرفه‌ها و روش غیرفعال‌سازی این سرویس بپردازیم.

فهرست مطالب:

آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که فعال سازی رومینگ همراه اول در خارج از کشور امکان‌پذیر نیست. شما حتما باید پیش از خروج از کشور این سرویس را فعال کرده باشید تا بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید؛ به همین خاطر به‌دنبال نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول در ترکیه نباشید.

افزون بر این، مطمئن شوید که سرویس رومینگ این اپراتور در کشور مقصد شما قابل استفاده است. همراه اول در حال حاضر این سرویس را برای سیم‌کارت‌های دائمی خود در 112 کشور و سیم‌کارت‌های اعتباری نیز در 146 کشور مختلف ارائه می‌کند.

می‌توانید با مراجعه به این صفحه و انتخاب زبانه تعرفه‌ها از لیست کشورهای رومینگ همراه اول مطلع شوید.

برای فعال کردن این سرویس می‌توانید کد #291*10* را از خط خود شماره‌گیری کنید. همچنین یک روش فعالسازی رومینگ همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من است. برای فعال کردن این سرویس کافی است در صفحه اول برنامه از پایین صفحه روی خدمات بزنید.

در صفحه بعدی از بخش خدمات سیم‌کارت، گزینه رومینگ را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی کافی است قسمت وضعیت را فعال کنید تا سرویس برایتان فعال شود.

غیرفعال کردن رومینگ همراه اول

کد غیر فعال سازی رومینگ همراه اول همان کد فعال‌سازی این سرویس است. در صورتی که سرویس را فعال کرده باشید با شماره‌گیری مجدد کد #291*10* می‌توانید این سرویس را غیرفعال کنید. همچنین غیر فعال سازی رومینگ اپراتور همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه‌من و طی کردن همان مراحل فعال‌سازی نیز امکان‌پذیر است.

همچنین بخوانید :

هزینه فعال سازی رومینگ همراه اول

قیمت فعالسازی رومینگ همراه اول وابسته به کشور مدنظر شما و همچنین اپراتوری که انتخاب می‌کنید دارد. اما کلیه مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه خواهند شد. شما همچنین نمی‌توانید از بسته‌های عادی همراه اول در هنگام استفاده از سرویس رومینگ استفاده کنید. باید از بسته‌های مخصوص رومینگ این اپراتور استفاده کنید.

با مراجعه به صفحه رومینگ وبسایت همراه اول و انتخاب قسمت تعرفه‌ها، مانند بالا، می‌توانید از هزینه استفاده و فعال سازی رومینگ همراه اول در عراق و دیگر کشورها مطلع شوید.

در بیشتر کشورها هزینه تعرفه‌ها وابسته به اپراتور است و نرخ ثابتی ندارد. اما در برخی کشورها هم این گونه نیست، برای مثال هزینه استفاده و فعال‌ سازی رومینگ همراه اول در ترکیه برای هر 3 اپراتور طرف قرارداد همراه اول، یکسان است.

نحوه خرید بسته رومینگ همراه اول

همانطور که گفتیم، بسته‌های اینترنت عادی که داخل کشور ارائه می‌شوند در کشورهای خارجی قابل استفاده نیستند. در صورت نیاز به اینترنت باید بسته‌های ویژه رومینگ را خریداری کنید. این بسته‌ها همگی اعتبار 14 روزه داشته و حداقل 180 هزار تومان و حداکثر 950 هزار تومان قیمت دارند. می‌توانید این بسته‌ها را از اینجا مشاهده و فعال کنید.

همچنین بخوانید :

علاوه بر بسته‌های بالا، همراه اول برای عراق و امارات نیز بسته‌های جداگانه‌ای ارائه می‌کند که هم از نظر حجم و هم مدت زمان اعتبار و البته هزینه، تنوع بیشتری دارند. بسته‌های زیر مربوط به کشور عراق هستند:

از بسته‌های زیر نیز می‌توانید در کشور امارات استفاده کنید:

همانطور که گفته شد این بسته‌ها تنها در این کشورها قابل خریداری و استفاده هستند.

سوالات متداول

1. نحوه فعال كردن رومينگ همراه اول در خارج از کشور چگونه است؟

روش فعال کردن رومینگ همراه اول تنها در داخل کشور کاربرد دارد. شما پیش از ترک کشور باید این سرویس را برای خط خودتان فعال کنید و امکان فعال‌سازی آن در خارج وجود ندارد.

2. تعرفه رومینگ همراه اول چقدر است؟

تعرفه رومینگ بسته به هر کشور و قراردادی که همراه اول با اپراتورهای آنجا بسته، متفاوت است. برای اطلاع از تعرفه هر کشور باید به وبسایت همراه اول مراجعه کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب آموزش فعال سازی رومینگ همراه اول خواندید، روش فعال کردن این سرویس بسیار ساده است. این قابلیت برای کسانی که قصد مسافرت خارج از کشور را دارند، اهمیت خیلی زیادی دارد. با استفاده از این سرویس دیگر نیازی به خرید سیم‌کارت در مقصد ندارید و می‌توانید از همان سیم‌کارت خودتان استفاده کنید. نظر شما در مورد این سرویس و تعرفه‌های آن چیست؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *