اظهارات وزیر ارتباطات درباره سرعت اینترنت

By | جولای 19, 2023


بر اساس اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از ابتدای دولت میانگین سرعت اپراتورها 9 یا 10 مگابیت بر ثانیه بود که اکنون این عدد به 15 افزایش یافته است.

به گزارش اکو ایران؛ حدود یک سال از فیلتر شدن تعدادی از اپلیکیشن ها از جمله گوگل پلی می گذرد که در این مدت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره اظهارنظرهای مختلفی کرده است.

حدود دو هفته پیش در حاشیه جلسه هیات دولت، عیسی زارع پور در تازه ترین اظهارات خود گفته بود که برخی از سرویس ها و سایت ها مانند گوگل پلی به نظر ما بدون دلیل بسته شده و بحث فیلترینگ خارج از تصمیم دولت است. ساخت چارچوب

وزیر ارتباطات گفته بود که ما تابع تصمیمات مراکز عالی پیام رسان و شبکه های اجتماعی هستیم و باید قوانین داخلی کشور را رعایت کنند.

امروز اما زارع پور در حاشیه اختتامیه نهمین جشنواره فاوا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته در جلسه کارگروه تعریف مصادیق محتوای محرمانه، ما و سازمان نظام صنفی رایانه از شما درخواست کردیم. Google Play را باز کنید، اما متأسفانه آنها مخالفت کردند. این موضوعی است که در صلاحیت وزارت ارتباطات نیست، ما نظر کارشناسی می دهیم و این موارد نیاز به پیگیری و درخواست سایر اعضای کارگروه دارد و ممکن است بازنگری شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه معتقدیم برخی سایت ها نیاز به بازنگری در رفع فیلتر دارند، گفت: در دستور رئیس جمهور به رئیس مرکز ملی فضای مجازی نیز به بررسی برخی سیاست ها اشاره شده است. را

زارع پور در مورد سایت تست سرعت نیز اظهار داشت آنچه سایت تست سرعت نشان می دهد شاید عدد مطلق آن قابل اعتماد نباشد. میانگین سرعت اینترنت موبایل دو اپراتور تقریباً 15 مگابیت بر ثانیه است، اما آنچه که تست سرعت متوسط ​​نشان می دهد حدود 35 مگابیت بر ثانیه است، اما جهت و روند یکسان است.

به گفته وزیر ارتباطات، از ابتدای دولت میانگین اپراتورها 9 یا 10 نفر بوده است که اکنون این تعداد به 15 نفر رسیده است، او میانگین ماهانه را اعلام می کند و یک واحد هم نیست.

زارع پور گفت: دنیا برای ارائه چترهای وای فای و خدمات وای فای در مکان های مختلف به ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری روی آورده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه منکر مشکلات در شبکه نیستیم، گفت: اگر آنها نبودند شبانه روز کار نمی کردیم. تاخیر در زمینه ارتباطات ثابت و غیره. مشکلی را نشان می دهد و ما شبانه روز در تلاش هستیم تا مشکلات را روز به روز کاهش دهیم اما نسبت به گذشته از نظر سرعت قهقرایی نداشته است و سرعت روز به روز در حال بهبود است و تلاش ما بهبود تجربه کاربری است. به آرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *