اعتراض معاون علمی رئیس‌جمهور به برخورد با برخی پلتفرم‌ها

By | آگوست 1, 2023


اکوایران: پس از آنکه برخورد با برخی سکوها و پلتفرم‌های فضای مجازی در روزهای اخیر شدت گرفت و به لغو مجوز و تعلیق و پلمب دفتر اداری آنها منجر شد، معاون علمی رئیس‌جمهور از این تصمیمات انتقاد کرد.

به گزارش اکوایران، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اخیرا جریانی به دنبال آسیب زدن به اقتصاد دانش‌بنیان و فضای کسب و کار است. از فعالین زیست بوم دعوت می‌کنیم با همدلی از مسیر رشد کسب و کارها حمایت کنیم.

معاون علمی رئیس‌جمهور در ادامه نوشت: سکو، کارخانه و … نباید تعطیل شود. تعطیلی به افرادی که از آن استفاده می‌کنند و همینطور به اشتغال و امید و تولید آسیب می‌زند.

وی ادامه داد: مدیران کسب و کارها برای اجرای قانون مسئولیت دارند و می‌بایست برای جلوگیری از تخلف در تعامل با تنظیم گران بخشی، اقدام کنند. اگر عضوی از مجموعه‌ای تخلفی کنند، مدیران آن‌ها باید تدبیر و در صورت لزوم برخورد کنند.

امروز (10 مرداد) همچنین سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که پرونده قضایی برای این سکوها تشکیل شده و دستگاه قضایی به صورت جدی و محکم این مساله را دنبال خواهد کرد؛ اما تصریح کرد که پلمب یا توقیف‌هایی که در این زمینه صورت پذیرفته، بدون اطلاع و صدور دستور مربوطه از سوی قوه قضائیه بوده و این قوه تاکنون چنین دستوری مبنی بر پلمب اماکن یا واحدهای متخلف صادر نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *