اپل در حال کار بر روی یک آیفون تمام صفحه با حاشیه صفر و دوربین زیر نمایشگر است

By | جولای 25, 2023


سری اپل در دو ماه آیفون 15 خود را با تغییرات مثبت نشان خواهد داد. با این حال، این شرکت در حال حاضر کار بر روی مدل های آینده آیفون را با تغییرات اساسی آغاز کرده است. آخرین گزارش می گوید که اپل در حال کار بر روی یک آیفون تمام صفحه بدون حاشیه نمایشگر است و از سامسونگ و ال جی دیسپلی خواسته است تا پنل های OLED را با این استاندارد توسعه دهند. شایعه شده است که آیفون 15 پرو حاشیه‌های نسبتاً باریک‌تری نسبت به آیفون 14 پرو فعلی دارد و به نظر می‌رسد این غول فناوری می‌خواهد این روند را تا حد زیادی پیش ببرد.

تمام صفحه آیفون اپل

طبق گزارش جدید نشریه کره ای الکتریک گزارش شده است که اپل در حال کار بر روی یک آیفون بدون حاشیه است و از سامسونگ دیسپلی و ال‌جی دیسپلی خواسته است تا پنل‌های OLED را مطابق با استانداردهای لازم بسازند. برای حذف حاشیه‌ها، سامسونگ و ال‌جی باید چالش‌هایی را در رابطه با فن‌آوری‌های محصورسازی فیلم نازک (TFE) و دوربین‌های زیر پنل (UPC) ایجاد کنند. علاوه بر این، این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که فروشندگان باید قبل از نهایی کردن محصول خود، آنتن دهی را در نظر بگیرند.

در حال حاضر، سامسونگ و ال‌جی تامین‌کنندگان کلیدی هستند که روی پنل‌های OLED بدون حاشیه کار می‌کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، وسواس اپل با حداقل حاشیه ها با عرضه آیفون 15 پرو در سال جاری مشهود خواهد بود. این دستگاه ها باید یکی از باریک ترین حاشیه های گوشی های هوشمند را داشته باشند. بر اساس گزارش امروز، هدف نهایی اپل این است که کل صفحه نمایش آیفون بدون حاشیه و بدون بریدگی یا سوراخ باشد.

تمام صفحه آیفون اپل

یک آیفون بدون حاشیه منطقی است. این بدان معنی است که فروشندگان در حال کار برای قرار دادن سنسورها و دوربین های Face ID در زیر نمایشگر هستند، پنل های OLED در بالای سنسورها قرار می گیرند و طراحی تمام صفحه را ارائه می دهند. اپل در حال حاضر در تلاش است تا Dynamic Island را به تمامی مدل های آیفون 15 خود معرفی کند و طراحی جلوی دستگاه ها را ساده کند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که آیفون بدون حاشیه صفحه نمایش تخت خواهد داشت که نشان می دهد این شرکت به لبه های منحنی تغییر نخواهد کرد. در مورد پوشش لایه نازک، اپل از تامین کنندگان خود می خواهد که لایه های معدنی و آلی را که از داخل دستگاه در برابر رطوبت و اکسیژن محافظت می کند، نازک کنند.

اگرچه اپل در حال کار بر روی یک آیفون تمام صفحه یا بدون حاشیه است، اما در این گزارش اشاره ای به زمان رونمایی از آن نشده است. این فناوری احتمالاً در سال‌های آینده و قبل از اینکه اپل از نمایشگرهای microLED سفارشی خود استفاده کند، ظهور خواهد کرد.

نظر شما در مورد امکان معرفی آیفون تمام صفحه بدون حاشیه نمایشگر از سوی اپل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *