ایلان ماسک: جریان نقدی توییتر منفی است

By | جولای 16, 2023


ایلان ماسک، مالک و مدیر ارشد فناوری توییتر، صبح شنبه گفت که جریان نقدی این شبکه اجتماعی منفی است و دلیل آن کاهش تقریبا 50 درصدی درآمد تبلیغاتی و بدهی سنگین شرکت است.

ماسک در توییتر خود نوشت: «شما باید قبل از اینکه هر چیز دیگری داشته باشید، جریان نقدی مثبت داشته باشید.

پاییز گذشته، در معامله ای به ارزش حدود 44 میلیارد دلار که شامل حدود 13 میلیارد دلار بدهی بود. او توییتر را تصاحب کرد. او میلیاردها دلار از سهام تسلا را برای تامین مالی این معامله فروخت.

در اوایل زمستان، صدها تبلیغ‌کننده در واکنش به اخراج‌های گسترده و تغییرات در پلتفرم شرکت، به ویژه بازگرداندن حساب‌های ممنوعه قبلی و تغییر در رویکرد آن به تعدیل محتوا، تبلیغات را در توییتر کاهش داده یا متوقف کردند.

در ماه می، ایلان ماسک گفت که «تقریباً همه» تبلیغ‌کنندگان خرید تبلیغات در توییتر را از سر گرفته‌اند. او همچنین در آن زمان گفت که این شرکت “نزدیک به نقطه صفر است” و انتظار می رود که جریان نقدی سه ماهه آینده مثبت باشد.

بیانیه امروز او درباره مشکلات نقدینگی توییتر کمی بیش از یک ماه از زمانی است که لیندا یاکارینو به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب شد.

انتصاب Iaccarino این امید را در میان خودی های صنعت رسانه ایجاد کرد که توییتر به چالش های فوری تجارت تبلیغات خود رسیدگی کند.

در روزهای اخیر، توییتر شروع به تقسیم بخشی از درآمد تبلیغاتی خود با تولیدکنندگان محتوا در پلتفرم خود کرده است. اظهارات ایلان ماسک در مورد کمبود پول در پاسخ به کاربرانی بود که می خواستند بدانند چرا تقسیم درآمد توییتر تا این حد محدود است.

تعدادی از حساب‌های کاربری که به طور گسترده دنبال می‌شوند در توییتر پست کردند که از اینکه هنوز واجد شرایط کسب درآمد از این برنامه نیستند ناراحت هستند. برنامه اشتراک درآمد فقط برای کاربرانی در دسترس بود که برای اشتراک بلوتویتر پرداخت می‌کردند و پرداخت‌ها «بر اساس تبلیغات قرار داده شده در بخش پاسخ توییت‌ها» انجام می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *