اینستاگرام با ویژگی جدید DM فضای ایمن تری را برای کاربران فراهم می کند

By | آگوست 8, 2023


اینستاگرام با ویژگی جدید DM فضای ایمن تری را برای کاربران فراهم می کند

وجود مشکلاتی چون نقض اطلاعات و حملات سایبری در بستر اینترنت بسیار رایج تر شده است، Instagram نیز مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر، با راه اندازی یک ویژگی جدید، وضعیت ایمنی کاربران خود را بهبود می بخشد. هدف از ایجاد چنین قابلیتی جلوگیری از تصاویر و ویدیوهای ناخواسته از طریق پیام های مستقیم DM است.

ویژگی و قابلیت های DM

این ویژگی تازه معرفی شده دو تغییر مهم در ساختار اینستاگرام ایجاد می کند. کاربری که سعی می کند برای شخصی که در لیست فالوورهایش نیست، DM ارسال کند، اکنون به یک پیام محدود شده است. آنها فقط در صورتی می توانند یک مکالمه گسترده داشته باشند که میزبان درخواست چت را بپذیرد. این امر باعث کاهش ارسال هرزنامه به خصوص برای حساب های بزرگ می شود. این قابلیت به شما اجازه می دهد تا پیام های چندرسانه ای مانند عکس، فیلم یا یادداشت های صوتی را تنها پس از پذیرش درخواست چت ارسال کنید.

پیشنهادی سردبیر

این تغییرات عمدتاً ناراحتی ناشی از پیام‌ها و رسانه‌های ناخواسته را برطرف می‌کند، به‌ویژه برای زنانی که اغلب هدف پیام‌های خاص و ناخواسته هستند. سیندی ساوثورث، رئیس امنیت زنان متا، بر ماموریت این شرکت تاکید کرد که هدف اصلی ما این است که اطمینان حاصل کنیم که کاربران هنگام دسترسی به صندوق پستی خود احساس امنیت و قدرت می کنند.

این به روز رسانی شبکه های امنیتی موجود در اینستاگرام را تکمیل می کند. ویژگی کلمات پنهان، DM های احتمالی توهین آمیز را جدا می کند و تضمین می کند که کاربران محتوای توهین آمیز را از دست ندهند. ابزار Restrictions به عنوان سپری در برابر افزایش ناگهانی تعاملات ناخواسته عمل می کند. علاوه بر این، یک گزینه جدیدی به نام محدود کننده ایجاد شده که به کاربران راهی محتاطانه برای ردیابی مزاحمان احتمالی می دهد. فعال کردن این گزینه تضمین می‌کند که نظرات کاربران محدود شده از دید عموم پنهان می‌مانند و پیام های مستقیم آنها به بخش درخواست‌ها منتقل می‌شوند.

همچنین، کاربران می توانند از یک ویژگی دیگری به نام خروج نیز استفاده کنند. که سطح بیشتری از امنیت را اضافه می کند. حتی اجازه می دهد تا سایر حساب های مرتبط با کاربر پرچمدار قفل شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *