بازیابی شماره های پاک شده اندروید؛ نحوه ریکاوری مخاطبین حذف شده

By | آگوست 19, 2023


بازیابی شماره های پاک شده اندروید چگونه است؟ اگر اشتباهی یکی از مخاطبین خود را حذف کرده‌اید، برای برگرداندن یا ریکاوری آن چندین راه وجود دارد که می‌توانید درنظر داشته باشید. در ادامه با پلازا همراه باشید تا با این راه‌ها آشنا شویم.

از دست دادن مخاطبین گوشی می‌تواند دردسرهای فراوانی برایتان ایجاد کند. به‌خصوص اگر از روش‌های دیگر نتوانید شماره مخاطب حذف شده را دوباره پیدا کنید. خوشبختانه در اندروید در صورتی که از یک حساب گوگل استفاده کنید، می‌توانید به‌راحتی شماره‌ها را بازیابی کنید. در غیر این صورت باید برای بازیابی شماره های پاک شده اندروید از برنامه‌های بازیابی کمک بگیرید.

فهرست مطالب

بازیابی شماره های پاک شده اندروید و آیفون

برای بازیابی مخاطبین حذف شده گوشی اندروید چندین روش مختلف وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

1. ریکاوری مخاطبین حذف شده اندروید از طریق برنامه Google Contacts

اگر از اپلیکیشن Google Contacts برای دسترسی به مخاطبین خود استفاده می‌کنید، می‌توانید تا حداکثر 30 روز بعد از حذف کردن یک مخاطب، آن را بازیابی کنید. این برنامه همچنین در گوشی‌های شیائومی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و چنین قابلیتی دارد. برای بازیابی مخاطبین باید در صفحه اول برنامه روی سه‌خط بالای سمت چپ صفحه بزنید.

از منو باز شده گزینه Trash را انتخاب کنید.

حالا انگشتتان را روی مخاطب یا مخاطبینی که می‌خواهید ریکاوری کنید نگه دارید و آن‌ها را انتخاب کنید.

سپس روی سه‌نقطه بالای سمت راست صفحه زده و گزینه Recover را انتخاب کنید. مخاطبین به دفترچه تلفن گوشی شما برمی‌گردند.

همچنین بخوانید :

2. بازیابی شماره های پاک شده اندروید در گوشی‌های سامسونگ

امکان ریکاوری شماره های پاک شده موبایل اندروید در گوشی‌های سامسونگ نیز وجود دارد. گوشی‌های این شرکت از اپلیکیشن Contacts جداگانه‌ای استفاده می‌کنند اما این برنامه در عمل شباهت زیادی به Google Contacts دارد و نحوه بازیابی مخاطبین در آن هم تقریبا یکسان است. برای انجام این کار باید در صفحه اول روی سه‌خط بالای فهرست مخاطبین بزنید.

از پنل باز شده گزینه Trash را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی تمامی مخاطبینی که طی 30 روز گذشته حذف کرده‌اید را مشاهده می‌کنید.

آن‌ها را انتخاب و برای برگرداندنشان، روی Restore all در پایین صفحه بزنید.

همچنین بخوانید :

3. ریکاوری مخاطبین حذف شده اندروید از طریق کامپیوتر

اگر به گوشی دسترسی ندارید، امکان بازگردانی شماره های پاک شده اندروید همچنان وجود دارد؛ به این شرط که گوشی شما به‌صورت منظم از مخاطبین در حساب گوگل بکاپ تهیه کند. در این صورت می‌توانید مخاطبین حذف شده تا 30 روز گذشته را بازیابی کنید. برای انجام این کار به این صفحه بروید. در این صفحه تمامی مخاطبینی که از آن‌ها در حساب گوگل شما بکاپ گرفته شده است، نمایش داده می‌شوند.

با کلیک روی این گزینه، مخاطبین حذف شده را مشاهده خواهید کرد. روی مخاطب مدنظر کلیک کنید.

در صفحه بعدی می‌توانید تاریخ حذف شدن مخاطب از گوشی را ببینید. برای بازیابی کافی است روی گزینه Recover کلیک کنید.

4. استفاده از اپلیکیشن‌های ریکاوری ؛ برگرداندن شماره های پاک شده اندروید

اگر با روش‌های بالا موفق به بازگردانی مخاطبین پاک شده گوشی اندروید نشدید یا اگر مخاطب را بیشتر از 30 روز قبل حذف کرده‌اید، شانس کمی برای بازیابی آن وجود دارد. با این حال همچنان می‌توانید از برنامه‌های ریکاوری گوشی کمک بگیرید. البته باید به این نکته توجه کنید که این برنامه‌ها ممکن است در بسیاری از مواقع فایده‌ای نداشته باشند. همچنین مخاطبین در بخشی از حافظه گوشی ذخیره می‌شوند که تنها با روت کردن گوشی امکان دسترسی به آن وجود دارد؛ به همین دلیل بیشتر این برنامه‌ها نیاز به دسترسی روت دارند که آن هم خطرات جداگانه‌ای دارد.

5. بازیابی مخاطبین در آیفون از طریق بکاپ آی‌کلاود

در آیفون نیز امکان بازیابی مخاطبین تا 30 روز پس از حذف شدنشان وجود دارد. البته که به شرطی که گزینه iCloud Contacts sync در گوشی شما فعال باشد و از مخاطبین خود بکاپ گرفته باشید. اما در این روش چگونه مخاطبین حذف شده را برگردانیم؟

باید ابتدا به وبسایت آی‌کلاود بروید و وارد حساب کاربری خودتان شوید. پس از ورود به حساب کاربری، روی آیکون Apps در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید.

از پنل باز شده روی Data Recovery کلیک کنید.

در صفحه باز شده روی گزینه Restore Contacts کلیک کنید.

فهرستی از بکاپ‌های تهیه شده از مخاطبین خود طی بازه‌های زمانی مختلف را مشاهده خواهید کرد. بکاپی که قبل از حذف کردن مخاطب مدنظر است را پیدا کرده و روی Restore روبه‌روی آن کلیک کنید.

همچنین بخوانید :

لازم به ذکر است که با این کار مخاطبین اضافه شده بعد از آن تاریخ را از دست خواهید داد. با این حال اپل از مخاطبین فعلی شما آرشیو تهیه و در همین قسمت نگه داری خواهد کرد.

دوباره روی Restore کلیک کنید تا آن بکاپ بازیابی شود.

سخن پایانی

در این مطلب به نحوه بازیابی شماره های پاک شده اندروید و آیفون پرداختیم. در هردو سیستم‌عامل روش‌های مختلفی وجود دارد که برای انجام این کار می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. در صورتی که شما نیز با روش دیگری برای برگرداندن شماره های پاک شده اندروید یا آیفون آشنا هستید، آن را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *