بزرگ‌ترین خودروی برقی SUV هیوندای چه زمانی عرضه می‎‌شود؟

By | آگوست 2, 2023

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، بزرگ‌ترین خودروی الکتریکی SUV هیوندای به نام Ioniq 7 در سال ۲۰۲۴ میلادی وارد بازار استرالیا خواهد شد. تصاویر اولیه ارائه شده از این خودرو نشان می‌دهد که شباهت زیادی به کانسپت Seven2021 دارد و ظاهری منحنی‌تر از Kia EV9 ارائه می‌کند. این بخشی از برنامه مشخص شده برای افزایش فروش خودروهای الکتریکی با برند Ioniq از ۳۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۳ به ۶۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۴ خواهد بود.

کانسپت سون بیش از ۴۸۰ کیلومتر برد داشت، البته مشخصات پیشرانه آن نامشخص بود در حالی که هیوندای جزئیات بیشتری را در مورد بزرگ‌ترین خودروی SUV برقی جدید خود تائید نکرده است. از آنجایی که بسیاری از مشخصات این خودروی جدید شبیه Kia EV9 است به ویژگی‌های آن می‌پردازیم. مدل استاندارد Kia EV9 دارای یک موتور ۱۶۰ کیلووات ۳۵۰ نیوتن متر است که باعث می‌شود شتاب آن در عرض ۸.۲ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

در حالی که مدل دیگر Kia EV9 با برد طولانی دارای یک موتور ۱۵۰ کیلووات ۳۵۰ نیوتن متر است، بنابراین شتاب خودرو در عرض ۹.۴ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. نسخه دو موتور آن نیز دارای موتور دوگانه ۲۸۳ کیلووات ۶۰۰ نیوتن متر است و شتاب آن در عرض ۶.۰ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. شرکت کیا ادعا می‌کند که خودروی EV9 ظرفیت یدک‌کشی تا ۲۵۰۰ کیلوگرم را ارائه می‌دهد.

همه مدل‌های یادشده به غیر از مدل استاندارد خودروی Kia EV9 از باتری ۹۹.۸ کیلووات ساعت استفاده می‌کنند. مدل پایه این محصول دارای باتری کوچک‌تر ۷۶.۱ کیلووات ساعت است. این خودرو قابلیت شارژ فوق سریع ۸۰۰ ولتی و برد ۲۳۹ کیلومتری در ۱۵ دقیقه را ارائه می‌کند. همچنین، به لطف فناوری V2L تا ۳.۶۸ کیلووات برق تولید می‌کند که می‌توان از آن برای شارژ کردن دیگر وسایل الکتریکی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *