بهترین روش‌های فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد

By | آگوست 10, 2023


این روزها بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد به موضوع داغی تبدیل شده است؛ بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به پاسخ سوال چگونه بفهمیم در اینستا بلاک شدیم بپردازیم…

چگونه بفهمیم در اینستا بلاک شدیم ؟

خوشبختانه، اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی به افراد در صورت مسدود شدن اطلاع نمی‌دهند. تصور کنید که اگر از گوشی موبایل اعلان دریافت می‌کردید که توسط دوستی بلاک شده‌اید، شوک و غم و اندوهی زیادی را تجربه می‌کردید، اما گاهی برای ما مهم است بدانیم که آیا دوستی یا شخصی ما را بلاک کرده است یا نشانه بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟ بهترین راه برای فهمیدن این مسئله چیست؟ ما قصد داریم در ۱۹کالامگ به شما کمک کنیم تا به پاسخ این سوال برسید. قبل از ورود به بحث و مشاهده لیست کسانی که ما را در اینستاگرام بلاک کرده‌ اند ، بهتر است این نکته را روشن کنیم که ما از ابزارها و برنامه‌های جانبی استفاده نخواهیم کرد، بررسی‌ها دستی و از طریق خود اینستاگرام است.

از کجا بفهمیم در اینستا بلاک شدیم ؟

در واقع نمی‌توان در این اپلیکیشن راه سریعی پیدا کنیم که لیست کسانی که مارا در اینستاگرام بلاک کرده اند را نشان دهد، ولی می‌توان از طریق یک سری ترفند بفهمیم که شخص مورد نظرمان ما را مسدود کرده است یا نه. برای اطلاع از این موضوع راه‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا به ۱۰ راه برای فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام می‌پردازیم:

۱. چک کردن بلاک شدن در اینستاگرام با جستجوی یوزرنیم

از کجا بفهمیم که در اینستا بلاک شدیم ؟ ساده‌ترین راه برای فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام این است که به دنبال پروفایل فرد باشید. با استفاده از جستجوی اینستاگرام، نام فرد را جستجو کنید…

در صورت بلاک شدن در اینستاگرام سه اتفاق خواهد افتاد:

  • در صورت عمومی بودن پیجی اگر پروفایل و همچنین پست‌های آن را می‌توانید مشاهده می‌کنید، بلاک نشده‌اید. برای حساب‌های شخصی هم می‌توان گفت که اگر پروفایل آن را با پیام «این حساب خصوصی است» می‌بینید، همه چیز خوب است و این تصویر بلاک شدن در اینستاگرام نیست.
  • اگر پروفایل و تعداد پست‌های به اشتراک گذاشته شده را مشاهده می‌کنید، اما نمایش پست‌ها ممکن نیست، در این صورت بدانید که قطعاً بلاک شده‌اید.

۲. پروفایل لیست کسانی که مارا در اینستاگرام بلاک کرده اند

چگونه کسانی که در اینستاگرام ما را بلاک کرده اند پیدا کنیم آیا راهی وجود دارد؟ برای پاسخ به سوال این که چطوری بفهمیم تو اینستا بلاک شدیم می‌توانید از طریق پیدا کردن پروفایل آن شخص از راه‌های گوناگون اقدام کنید.

شما می‌توانید از طریق بررسی پروفایل به نتیجه برسید، پروفایل کسانی که ما را بلاک کردند در اینستا به این صورت است که Instagaram کامنت‌ یا تگ‌های قدیمی فرد را از پروفایل شما حذف نمی‌کند. اگر پروفایل آنها از طریق جستجو در دسترس نیست، باید از این نظرات قدیمی برای بازدید از پیج فرد استفاده کنید. اگر تعداد پست‌های فرد نشان داده می‌شود، اما امکان بازدید ندارید، شما باز هم بلاک شده‌اید.

قیمت ویژه: ۴,۷۵۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۹,۸۴۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 12S ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵ تومان

گوشی سامسونگ Galaxy A54 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۹,۱۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵ تومان

گوشی شیائومی Redmi 12 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵ تومان

گوشی سامسونگ Galaxy A34 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

۳. از USERNAME INSTAGRAM کمک بگیرید

برای فهمیدن پاسخ این سوال که از کجا بفهمیم بلاک شدیم در اینستا می‌توانید پروفایل‌های افراد را از طریق لینک instagram.com/username در هر مرورگری که مد نظر دارید مشاهده کنید. در صورت به یاد داشتن نام کاربری فردی که شما را بلاک کرده، آن را در کادری که برای شما نمایش داده می‌شود، جایگزین کنید. اگر بخواهید وارد صفحه این شخص شوید، این نوتیفیکیشن را دریافت خواهید کرد «متأسفیم، این شخص شما را بلاک کرده است» و یا «این صفحه در دسترس نیست».

ممکن است که شخص حساب خود را غیرفعال کرده باشد. برای تأیید آن، از پروفایل اینستاگرام خود در مرورگر خارج شوید یا حالت ناشناس را باز کرده و پروفایل آنها را از طریق لینک مذکور باز کنید. اگر پیج در دسترس باشد، شما بلاک شده‌اید، اما اگر پروفایل مجدداً باز نشد، پیج غیرفعال است چراکه دیدن پروفایل کسانی که ما را در اینستا بلاک کردند در اینستاگرام ممکن نیست.

۴. پیام‌ها ناپدید می‌شوند.

یکی از علائم بلاک شدن در اینستاگرام و اینکه چطور بفهمیم تو اینستا بلاک شدیم این است که با مسدود شدن، چت‌ها برای هر دو طرف پنهان می‌شود. بنابراین اگر به کسی مشکوک شده‌اید که شما را مسدود کرده است، پیام‌های دایرکت را باز کنید، اگر مکالمات قبلی هنوز هم وجود دارد، شما بلاک نیستید. اما اگر چت‌ها را نمی‌بینید، این امکان وجود دارد که بلاک شده‌اید.

با این حال، باز هم ممکن است فرد دیلیت اکانت اینستاگرام کرده باشد، به همین دلیل چت‌ها دیگر نمایش داده نمی‌شوند. برای تأیید آن، باید گروه‌های معمول اینستاگرام را بررسی کنید. یک چت‌ گروهی را چک کنید، اگر توانستید مشخصات فرد را در گروه مشاهده کنید، ولی در جاهای دیگر در اینستاگرام پروفایل او قابل مشاهده نیست، پس توسط شخص بلاک شده‌اید.

۵. تلاش کنید مجدداً فرد را فالو کنید

در آخر، اگر می‌توانید پروفایل آنها را به نوعی مشاهده کنید، با ضربه زدن روی دکمه Follow، آنها را دنبال کنید. اگر بلاک شده باشید، نمی‌توانید شخص را دنبال کنید و با زدن دکمه Follow اتفاقی نخواهد افتاد و دوباره همان دکمه را مشاهده خواهید کرد، اما اگر آنها شما را مسدود نکرده باشند، زدن دکمه Follow باعث می‌شود که آن شخص فالو شود.

۶. چک کردن بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر

روشی نامحسوس دیگر برای این‌که از کجا بفهمیم اینستا بلاک شدیم بررسی از طریق یک حساب دیگر است. اگر دو اکانت اینستاگرام دارید، پروفایل آنها را از حساب دوم باز کنید و اگر فقط یک پروفایل دارید، از دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید تا نام کاربری را جستجو کند. اگر نمایه به طور عادی باز شود، می‌توانید مطمئن باشید که این شخص شما را بلاک نکرده است.

۷. از طریق چت‌های گروهی مشترک اینستاگرام

یکی از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام این است که اگر در یک چت گروهی با فردی هستید که گمان می‌کنید شما را بلاک کرده است، می‌توانید شک خود را در آنجا بررسی کنید. لیست کاربران آن گروه را برای یافتن صفحات آنها جستجو کنید. اگر حساب آنها برای شما قابل مشاهده باشد، بلاک شدن در اینستاگرام توسط این افراد برای شما اتفاق نیفتاده است. با این حال، اگر نمی‌توانید به صفحه آنها دسترسی داشته باشید، علیرغم اینکه می‌دانید آنها بخشی از گروه هستند، پس شما بلاک شده‌اید.

۸. تعداد فالوورها و فالویینگ‌های خود را بررسی کنید

یکی دیگر از راه‌ها برای اینکه بفهمیم چطور بفهمیم در اینستا بلاک شدیم چک کردن تعداد فالوورها و فالویینگ‌های ماست. اگر متوجه شدید که هر دو به طور همزمان سقوط کرده‌اند، ممکن است یک نشانه باشد. این یعنی علاوه بر این‌که شما دیگر کاربر را دنبال نمی‌کنید، آنها نیز از لیست فالوورهای شما حذف شده‌اند. این می‌تواند نشانه این باشد که بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد برای شما اتفاق افتاده است.

۹. سعی کنید تگ یا منشن کنید

یکی دیگر از پاسخ های سوال از کجا بفهمیم تو اینستا بلاک شدیم استفاده از تگ یا منشن است. می‌توانید کاربر را در یک پست یا نظر با وارد کردن نام کاربری تگ یا منشن کنید تا ببینید آیا نتیجه جستجو نشان داده شده یا خیر. اگر نشان داده نشده باشد بلاک شده‌اید.

۱۰. یک پیام ارسال کنید

اینستاگرام هنگام ارسال پیامک به شخصی که شما را بلاک کرده، خطای «ارسال ناموفق – برای امتحان مجدد ضربه بزنید» را نشان نمی‌دهد. فرد مسدود شده می‌تواند به ارسال پیام ادامه دهد، اما هیچ یک از این پیام‌ها به گیرنده نمی‌رسد حتی اگر این پیام ریپلای در اینستاگرام باشد که نحوه انجام آن را در مقاله جداگانه به طور مفصل برای شما شرح داده‌ایم.

متأسفانه، هیچ روش مستقیمی برای دانستن این موضوع که از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم وجود ندارد. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید بررسی با اکانت دیگر است. این کار در صورتی که شخص دارای پیج عمومی باشد راحت‌تر است. البته ممکن است که فرد از ویژگی Close Friends برای Stories Instagram استفاده کرده باشد.

اگر جدیداً احساس می‌کنید که کسی دیگر هم به اکانت شما دسترسی دارد، باید سریعاً به تغییر دادن رمزتان اقدام کنید. اگر پسوردتان را به خاطر نمی‌آورید، می‌توانید برای تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی به مقاله اختصاصی دیگر ما مراجعه کنید.

در اینجا سعی شد به این سوال که چگونه فردی که ما را بلاک کرده پیدا کنیم پاسخ داده شود. امیدواریم برای شما مفید واقع شود، نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار روز موبایل و شبکه‌های اجتماعی مثل instagram را در مجله ۱۹کالامگ مشاهده کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵

از مجموع ۱۲۰ رای

سوالات متداول

لیست افرادی که ما را بلاک کردند را می‌توانیم داشته باشیم؟

از طریق روش‌های بالا خیر ولی می‌توانید تک تک بررسی کنید.

امکان ارسال پیام به شخصی که بلاکمان کرده وجود دارد؟

خیر با صفحه اصلی خود نمی‌توانید پیامی را به دست آن فرد برسانید.

اگر فرد دیگر در فالوورها نباشد یعنی بلاک شده‌ایم؟

نه لزوما. ممکن است آنفالو شده باشید.

اگر پروفایل شخصی را پیدا نکردیم، بلاک شده‌ایم؟

اگر پروفایل به هیچ وجه در جستجوی ظاهر نمی‌شود یا شخص پیج خود را غیرفعال کرده یا بلاک هستید.

چطور از طریق پیام‌های دایرک بفهمیم که بلاک شده‌ایم؟

با بلاک شدن در اینستاگرام چت‌ها را برای هر دو طرف پنهان می‌شود. بنابراین اگر به کسی مشکوک شده‌اید که شما را بلاک کرده است، پیام‌های دایرکت را باز کنید، اگر مکالمات قبلی هنوز هم وجود دارد، شما بلاک نیستید. اما اگر چت ها را نمی‌بینید، این امکان وجود دارد که بلاک شده‌اید. اما باز هم، ممکن است فرد پروفایل را غیرفعال کرده باشد، به همین دلیل چت‌ها دیگر نمایش داده نمی‌شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *