به روز رسانی ویندوز 11 سرعت درایوهای SSD را کاهش می دهد

By | جولای 17, 2023


ویندوز 11 در مقایسه با ویندوز 10 با پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدیدی همراه بود، اما از همان روزهای اول، باگ‌های جدیدی منتشر شد که کاربران آن‌ها را به شدت آزاردهنده می‌دانستند. در حالی که مایکروسافت سعی می کند این مشکل را با انتشار به روز رسانی برطرف کند، اما بسیاری از اوقات خود به روز رسانی ها باعث ایجاد مشکلات جدید می شوند. یکی از این اشکالات با به روز رسانی KB5023778 همراه بود که در آن سرعت SSD در برخی سیستم ها بدون هیچ دلیل مشخصی کاهش یافت.

طبق گزارش‌های کاربران ویندوز 11 در Reddit و سایر شبکه‌های اجتماعی، این مشکل هنوز با هیچ یک از به‌روزرسانی‌های بعدی، از جمله آپدیت‌هایی که ماه گذشته منتشر شد، برطرف نشده است.

پس از جستجوی اینترنت برای موارد کاهش سرعت SSD، تعداد زیادی از کاربران ناراضی را یافتیم که این مشکل را در وب سایت های مختلف از جمله Reddit و مرکز بازخورد خود مایکروسافت گزارش کردند.

یکی از کاربران Reddit ادعا می کند که بلافاصله پس از نصب به روز رسانی مارس با این مشکل مواجه شده است. او همچنین گزارش می دهد که هیچ یک از به روز رسانی های بعدی این مشکل را برطرف نکرده است و او مجبور است از سرعت خواندن و نوشتن کمتر از آنچه سخت افزارش قادر به انجام آن است استفاده کند.

به گفته یکی دیگر از کاربران Reddit، SSD NVMe او در حال حاضر پس از نصب به‌روزرسانی پیش‌نمایش ژوئن، میانگین سرعت نوشتن متوالی 1200 مگابایت بر ثانیه دارد، در حالی که در شرایط عادی باید حدود 4400 مگابایت بر ثانیه باشد. برخی از کاربران برای توجیه این مشکل به تئوری‌های توطئه متوسل شدند و مایکروسافت را به کاهش عمدی دستگاه‌های ویندوز 11 متهم کردند تا مردم را به خرید اشتراک ویندوز 365 وادار کند.

متأسفانه، افرادی که منتظر پچ جولای برای رفع این مشکل هستند، احتمالاً خوش شانس نیستند. آخرین آپدیت نمایشی در ماه ژوئن، که انتظار می رود به عنوان یک به روز رسانی پایدار در ماه جولای منتشر شود، به نظر نمی رسد این مشکل را برطرف کرده باشد.

با وجود سیل شکایات در مورد کاهش سرعت SSD با به روز رسانی مارس 2023، مایکروسافت هنوز بیانیه رسمی در این مورد صادر نکرده است. این شرم آورترین چیز برای کاربرانی است که با این مشکل سروکار دارند زیرا هیچ کس نمی داند که آیا مایکروسافت واقعاً در تلاش است تا این باگ را با به روز رسانی های آینده برطرف کند یا خیر. همچنین به دلیل عدم تایید مشکل، اطلاعاتی در مورد تعداد سیستم‌هایی که تحت تأثیر این باگ قرار گرفته‌اند، وجود ندارد.

یک راه حل بالقوه برای این کاربران ممکن است حذف نصب به روز رسانی یا بازگرداندن رایانه به نقطه ای قبل از نصب به روز رسانی مذکور باشد. با این حال، این راه‌حل‌ها در برخی موارد می‌توانند مشکلات مهم‌تری ایجاد کنند، بنابراین کاربران محتاط‌تر ممکن است ترجیح دهند بدون توجه به تأخیر احتمالی، منتظر یک تعمیر رسمی از سوی مایکروسافت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *