تا سال 2027، باتری های قابل جابجایی در تلفن های همراه، حتی برای آیفون، بازخواهند گشت

By | جولای 14, 2023


وقتی صحبت از باتری های قابل جابجایی در گوشی های مدرن می شود، ناخودآگاه به ال جی جی 5 فکر می کنم. اگرچه ممکن است راه حل برندهای دیگر در نتیجه تصمیم اتحادیه اروپا به این شکل اجرا نشود، اما راه حل جذابی بود. تصمیم اتحادیه اروپا چیست؟ تا سال 2027، باتری های قابل جابجایی در تلفن های همراه، حتی برای آیفون، بازخواهند گشت.

باتری قابل تعویض برای موبایل

شورای اتحادیه اروپا (EU) مقررات جدیدی را تصویب کرده است که نیاز به باتری های قابل تعویض برای گوشی ها دارد. این راه حل به دنبال تایید پارلمان اروپا است و هدف آن ارائه قابلیت تعویض آسان باتری بدون ابزار یا دانش تخصصی است.

پس از امضای پارلمان و شورا، این قوانین ظرف 20 روز پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهند شد و تا سال 2027 تمام گوشی های فروخته شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید دارای باتری قابل تعویض باشند.

تعویض باتری LG G5 2016-1395

باتری قابل تعویض چندین مزیت دارد. واضح ترین مورد این است که وقتی باتری گوشی شما تمام می شود، می توانید به راحتی آن را بدون مراجعه به تعمیرگاه تعویض کنید.

مشکل دوم این است که اگر در سفر هستید یا به مکانی می روید که ممکن است برق نباشد، می توانید یک باتری اضافی خریداری کرده و شارژ کنید و در صورت نیاز آن را روی دستگاه خود قرار دهید. اگرچه می توانید یک پاور بانک همراه خود داشته باشید!

البته اتفاقات بدی هم خواهد افتاداگر باتری می خواهد به راحتی توسط کاربر تعویض شود، به این معنی است که باید به نوعی به باتری دسترسی داشته باشید. این به معنای یک قسمت باز، شاید یک قاب پشتی یا مکانیزم دیگری مانند LG است.

این قسمت باز می تواند ضد آب بودن دستگاه را دشوار کرده و بر ظرافت طراحی تأثیر بگذارد. البته قبل از آن دستگاه هایی مانند Samsung Galaxy S5 وجود داشتند که با وجود باتری قابل جابجایی، موفق به دریافت گواهی IP67 شدند.

نطر شما چی هست؟ منتظر ویژگی باتری قابل جابجایی هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *