تست سلامت باتری شیائومی ؛ آموزش روش تست سلامت باتری

By | آگوست 7, 2023


چگونه تست سلامت باتری شیائومی خود را انجام دهیم؟ در این مطلب آموزش تست سلامت باطری شیائومی را به شما ارائه کرده ایم.

اگر صاحب یک گوشی شیائومی هستید، می‌توانید ظرفیت فعلی و سلامت باتری خود را با یک روش آسان بررسی کنید. باید به سلامت باتری توجه کنید. زیرا باتری ضعیف می‌تواند عملکرد دستگاه شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث خاموش شدن ناگهانی آن شود. برخی از باتری‌های خراب ممکن است با گذشت زمان متورم و منفجر شوند.

با iOS 11.3 که در مارس 2018 معرفی شد، ویژگی نمایش سلامت باتری به دستگاه‎‌های اپل اضافه شد. کنجکاوی در مورد سلامت باتری که با اپل آغاز شد، اکنون به چیزی تبدیل شده است که همه کاربران به آن توجه می‌کنند. نمایش درصد سلامت باتری از طریق تنظیمات معمولاً در سایر تلفن‌های اندرویدی به استثنای HUAWEI در دسترس نیست، اما تست سلامت باتری شیائومی بسیار آسان است.

نحوه تست سلامت باتری شیائومی

کاری که باید انجام دهید اصلاً پیچیده نیست. کد تست سلامت باتری گوشی *#*#6485#*#* را در تلفن در قسمت شماره گیری وارد کنید تا تست سلامت باتری در گوشی شیائومی و اینکه آیا نیاز به جایگزینی باتری است را بررسی کنید.

پس از شماره گیری کد، در اینجا 2 مقدار مهم برای ما وجود دارد. مقدار MF_05 و MF_06.

  • MF_05: ظرفیت فعلی (واقعی) باتری
  • MF_06: ظرفیت باتری کارخانه

مثلا اگر 3400000 در قسمت MF_06 نوشته شده باشد، این معادل 3400 میلی آمپر ساعت است. و اگر مقدار واقعی یعنی MF_05 تنها 2603 میلی آمپر ساعت باشد، چگونه درصد عمر باتری خود را محاسبه کنیم؟ این مشکل با عملیات ریاضی بسیار ساده حل می‌شود: MF_05 ÷ MF_06 × 100.

در تست سلامت باطری گوشی های شیائومی، اگر درصد عمر باتری را محاسبه کنیم: نتیجه 2603000 / 3400000 x 100 = 76٪ است. هنگامی که درصد سلامت باتری کمتر از 80 درصد است، توصیه می‌شود باتری خود را برای شارژ بهتر تعویض کنید.

همچنین بخوانید :

سخن پایانی

مطلبی که خواندید، درباره برنامه تست سلامت باطری شیائومی بود. این یک روش بسیار آسان برای انجام این تست است. سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *