تصمیمی بزرگ کوالکام تراشه 4 نانومتری TSMC یا تراشه 3 نانومتری سامسونگ

By | آگوست 10, 2023


تصمیمی بزرگ کوالکام تراشه ۴ نانومتری TSMC یا تراشه ۳ نانومتری سامسونگ

همراه با پیشرفت دنیای فناوری و اطلاعات، شرکت ها به طور مداوم برای تولید پیشرفته ترین و کارآمدترین دستگاه ها در حال رقابت هستند. انتظار می‌رود شرکت اپل امسال یک تراشه ۳ نانومتری را طبق روند خود عرضه کند. در همین حال، شرکت Qualcomm، یکی دیگر از بازیگران اصلی این صنعت، تصمیم گرفته است به فرآیند N4P TSMC بپیوندد تا نسل سوم اسنپدراگون ۸ را عرضه کند. اما گزارش‌هایی وجود دارد که کوالکام با چالش‌هایی مواجه است.

توضیحات و اطلاعت مهم درباره پروژه های آینده کوالکام

مینگ-چی کو، تحلیلگر اوراق بهادار TF International در سایت Medium یک مقاله ای مهمی به اشتراک گذاشته است که، در آن ادعا شده کوالکام اخیراً مجبور به اخراج ۴۱۵ کارمند خود به دلیل فروش ضعیف گوشی های هوشمند شده است. این شکست ممکن است دلیلی باشد که اپل به فکر ساخت تراشه‌های ۳ نانومتری گران‌تر نیست، به‌ویژه اکنون که به نظر می‌رسد اپل در اکثر محموله‌های جدید ویفر پیشرو است.

پیشنهادی سردبیر

آنها می‌توانند از فرآیند ارزان‌تر N3E TSMC، نسخه دیگری از فرآیند ۳ نانومتری استفاده کنند. اما اگر آنها فقط با TSMC کار کنند، ممکن است مجبور به پرداخت بیشتر باشند. به همین دلیل است که مینگ-چی کو معتقد است این شرکت می تواند دوباره با سامسونگ همکاری کند و از فناوری ۳ نانومتری آن استفاده کند. پیش از این، کوالکام در نظر داشت از TSMC و سامسونگ برای کاهش هزینه ها استفاده کند.

سامسونگ با فناوری ۳ نانومتری خود پیشرفت چشمگیری داشته است که می تواند کوالکام را جذب کند. پیش از این، این شرکت از فرآیند ۴ نانومتری TSMC استفاده می کرد، زیرا بهتر بود و نتایج بهتری داشت. منطقی است که فرایند شرکتی موجود در این مجتمع برای همکاری مجدد با سامسونگ، به خصوص با منابع کمتر، تردید داشته باشد. اما ممکن است انتخاب زیادی نداشته باشند. اگر فروش گوشی های هوشمند دوباره افزایش یابد، منابع زیادی از این هلدینگ ممکن است برنامه های خود را تغییر دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *