تغییرات گوگل در آستانه قوانین جدید فناوری اتحادیه اروپا

By | مارس 5, 2024


گوگل در آستانه قوانین جدید فناوری اتحادیه اروپا، تغییراتی را برای کاربران و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها اعمال می‌کند

در پیش‌زمینه‌ی اجرای قوانین جدید فناوری اتحادیه اروپا که به دنبال محدود کردن قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری است، گوگل اخیراً تغییراتی را در نتایج جستجو و ابزارهای جدیدی را برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها اعلام کرده است. این تغییرات با هدف همسویی با قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا صورت گرفته و قرار است تأثیرات قابل توجهی بر روی کسب و کارها و کاربران داشته باشد.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت‌های بزرگ فناوری نظیر گوگل، آمازون، اپل، مایکروسافت، متا پلتفرمز و مالک تیک تاک (ByteDance) به عنوان دروازه‌بان‌های دسترسی میلیون‌ها کاربر و کسب و کار به پلتفرم‌های خود، ملزم به رعایت قوانین DMA از تاریخ 7 مارس خواهند بود.

برخی از تغییرات اعلام شده شامل تغییرات در نتایج جستجو است که به نفع واسطه‌ها و مجمع‌کنندگان بزرگ و به ضرر هتل‌ها، خطوط هوایی، بازرگانان و رستوران‌ها خواهد بود. همچنین، گوگل از کاربران درخواست خواهد کرد که رضایت خود را برای به اشتراک گذاری داده‌هایشان در محصولات و خدمات گوگل اعلام نمایند.

برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها، امکان استفاده از سیستم‌های صورتحساب جایگزین به جای صورتحساب پلی گوگل فراهم شده و برنامه جدیدی نیز اجازه خواهد داد که آن‌ها به طور مستقیم کاربران اروپایی را خارج از برنامه برای تبلیغ محصولاتشان هدایت کنند. علاوه بر این، گوگل نرم‌افزار قابلیت حمل داده‌ها را در اروپا راه‌اندازی خواهد کرد تا به توسعه‌دهندگان کمک کند داده‌های کاربران را به یک برنامه یا خدمات شخص ثالث منتقل سازند.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *