تلگرام در 10 سالگی خود قابلیت استوری را اضافه کرد

By | آگوست 15, 2023


تلگرام اعلام کرد به طور رسمی قابلیت استوری را برای همه کاربران عرضه می‌کند. این ویژگی برای اولین بار در ماه گذشته برای کاربران پریمیوم راه اندازی شده بود و طبق اعلام تلگرام، اکنون برای همه کاربران این پلتفرم در دسترس است. اعلامیه امروز در حالی منتشر می شود که تلگرام دهمین سالگرد تولد خود را جشن می‌گیرد.

استوری تلگرام کاملاً قابل ویرایش است

یکی از عوامل مهمی که ویژگی جدید تلگرام را از استوری در سایر پلتفرم‌ها متمایز می‌کند، این واقعیت است که کاربران می‌توانند پس از ارسال آن‌ها را ویرایش کنند. در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، فیس‌بوک و تیک‌تاک، پس از پخش زنده، گزینه‌ای برای ویرایش استوری ندارید. اگر می‌خواهید چیزی را تغییر دهید، باید استوری را حذف کنید و سپس دوباره از نو ارسال کنید. بنابراین تلگرام با ویژگی ویرایش استوری رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است.

تلگرام در یک پست وبلاگی نوشت: برای اولین بار در تاریخ رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید بدون نیاز به حذف و ارسال مجدد، هر عنصری از استوری خود را در هر زمان به‌روزرسانی کنید؛ تغییر قابلیت مشاهده، عنوان، متن ، هشتگ‌ها یا هر چیز دیگری که در آن به کار رفته است.

بقیه تجربه‌های استوری تلگرام مشابه سایر پلتفرم‌ها است.

می‌توانید استوری را برای همه، مخاطبین، چند مخاطب انتخابی یا فهرستی از دوستان نزدیکتان قابل مشاهده کنید. داستان ها در یک بخش قابل ارتقا در بالای لیست چت شما قرار می‌گیرند. می‌توانید داستان‌های ارسال‌شده توسط هر مخاطبی را با انتقال آن‌ها به فهرست «مخفی» در بخش مخاطبین خود به جای صفحه اصلی پنهان کنید.

کاربران می‌توانند زمان انقضای داستان خود را انتخاب کنند. به عنوان مثال، شما می‌توانید آن را در شش، 12، 24 یا 48 ساعت منقضی کنید. یا، می‌توانید استوری‌ها را به‌طور دائمی در صفحه نمایه‌تان نمایش دهید، به روشی که اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد نکات برجسته استوری را نمایش دهید. علاوه بر این، می‌توانید زیرنویس‌ها و پیوندهایی را به داستان‌های خود اضافه کنید. همچنین گزینه‌ای برای تگ کردن افراد دیگر در استوری‌ها وجود دارد. به علاوه، می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده با دوربین‌های جلو و عقب را به‌طور همزمان به سبک BeReal پست کنید.

تلگرام قابلیت استوری را صرفاً به خاطر درخواست کاربران اضافه کرد

پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام در ماه ژوئن گفت که کاربران سال‌ها قابلیت استوری را درخواست می‌کردند. دوروف می‌گوید در آن زمان این شرکت در ابتدا مخالف اضافه کردن استوری‌ها بود، زیرا تکراری هستند و در همه جا دیده می‌شوند؛ اما تلگرام قصد دارد به خواسته کاربرانش گوش دهد و این قابلیت را به خاطر درخواست کاربران اضافه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *