تهدید هوش مصنوعی برای مشاغل ضروری

By | جولای 24, 2023


اکوایران: محقق هوش مصنوعی می گوید «شغل های مهم» خودکارتر می شوند.

به گزارش اکو ایران، رئیس جدید کارگروه هوش مصنوعی دولت به بی بی سی گفت: حفاظت از مشاغل بریتانیا با پیشرفته تر شدن سیستم های هوش مصنوعی یک چالش خواهد بود.

ایان هوگارت می گوید: «این یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که مشاغل بیشتری در آینده با استفاده از هوش مصنوعی خودکار می شوند. وی افزود که کل جهان باید در نحوه کار مردم تجدید نظر کند.

قبلاً گزارش‌هایی مبنی بر از دست دادن مشاغل متعدد در نتیجه تصمیم شرکت‌ها برای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی به جای انسان گزارش شده است، به‌تازگی BT اعلام کرده است که در نتیجه این فناوری تا پایان دهه حدود 10000 شغل را کاهش می‌دهد.

اما برخی دیگر بر این باورند که این پیشرفت‌ها مشاغل جدیدی برای انسان ایجاد می‌کند که در حال حاضر وجود ندارند، درست مانند ظهور اینترنت.

گزارشی که اوایل سال جاری توسط گلدمن ساکس منتشر شد اشاره کرد که 60 درصد مشاغل فعلی در سال 1940 وجود نداشتند.

آقای هوگارت، یک کارآفرین فناوری و سرمایه‌گذار در هوش مصنوعی، گفت که هدف از تشکیل کارگروه جدید کمک به دولت برای “درک بهتر خطرات مرتبط با سیستم‌های هوش مصنوعی” و پاسخگویی شرکت‌ها است.

او همچنین گفت که هشدارهای کارشناسان در مورد احتمال تبدیل شدن هوش مصنوعی به یک تهدید وجودی را نباید نادیده گرفت، حتی اگر در خود جامعه ایجاد تفرقه کند.

اما او همچنین به مزایای هوش مصنوعی اذعان داشت.

ابزارهای هوش مصنوعی، به ویژه در مراقبت‌های بهداشتی، آنتی‌بیوتیک‌های جدید را شناسایی می‌کنند، به افراد مبتلا به آسیب‌های مغزی کمک می‌کنند تا تحرک خود را دوباره به دست آورند، و آموزش تشخیص علائم اولیه بیماری.

آقای هوگارت گفت که زمانی ابزاری ساخته است که می تواند علائم سرطان سینه را در اسکن تشخیص دهد.

به گروهی که او رهبری خواهد کرد، 100 میلیون پوند اولیه برای نظارت بر تحقیقات ایمنی هوش مصنوعی داده شده است.

او نمی گوید که چگونه قصد دارد این پول را خرج کند، اما معتقد است زمانی که “فرد متوسط ​​در بریتانیا شروع به بهره مندی از هوش مصنوعی کند، می داند که آیا در این شغل موفق بوده است”.

ظهور بریتانیا برای تبدیل شدن به یک مرکز هوش مصنوعی

نخست وزیر ریشی سوناک هوش مصنوعی را اولویت اصلی خود قرار داده است و می خواهد بریتانیا به یک مرکز جهانی برای این بخش تبدیل شود. کسی که او را می‌شناسد صراحتاً به من گفت: “او در این مورد وسواس دارد.”

OpenAI، شرکت پشت ربات چت ویروسی ChatGPT، اعلام کرده است که اولین دفتر بین المللی آن در لندن مستقر خواهد شد و شرکت داده Palantir نیز اعلام کرده است که دفتر مرکزی خود را در این شهر افتتاح خواهد کرد.

اما بریتانیا در موقعیت‌یابی خود به‌عنوان یک بازیگر کلیدی در این حوزه پرسود و در حال رشد سریع فناوری، با چالش‌های متعددی مواجه است.

او گفت که آنها پنج ماه برای دریافت کمک هزینه برای خرید یک واحد GPU صبر کردند – در زمانی که در ایالات متحده گزارش شده است که ایلان ماسک 10000 واحد خریداری کرده است.

تفاوت بین ما و آنها همین است، زیرا چهار تا هفت روز طول می کشد تا یک مدل آموزش ببیند و اگر او بتواند این کار را در چند دقیقه انجام دهد، می دانید، ما هرگز عقب نخواهیم ماند.

در یک مکالمه ایمیلی، خانم مک‌کلناگان به من گفت که فکر می‌کند بهترین نتیجه برای شرکتش، Gensys Engine، خرید آن توسط یک غول فناوری ایالات متحده خواهد بود – چیزی که من زیاد از شرکت‌های نوپا در بریتانیا می‌شنوم.

بازاندیشی در این جاه طلبی ها حفظ شرکت های موفق در بریتانیا و کمک به رشد آنهاست.

هوگارت گفت: “من فکر می کنم ما وارد مرحله ای خواهیم شد که دولت ها نقش خود را در مدیریت زیرساخت های حیاتی هوش مصنوعی به روشی جدید ببینند.”

“این یک گام اساسی برای نسل بعدی نوآوری خواهد بود.”

با وجود آزمایشات پیش رو، او خوشبین است که بریتانیا همچنان می تواند در مرکز انقلاب هوش مصنوعی باشد.

او می گوید: «فکر نمی کنم دیر شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *