حدود ۱۶ میلیون دستگاه گوشی تاشو در سال ۲۰۲۳ فروخته شده است

By | فوریه 23, 2024


گوشی‌های تاشو هنوز فاصله زیادی تا تبدیل شدن به جریان اصلی فروش گوشی‌های هوشمند دارند. حتی شاید هیچ‌وقت به آن‌جا نرسند، حداقل با فناوری فعلی که ارائه می‌کنند. با این حال آمار فروش جالبی در این زمینه منتشر شده است. بد نیست بدانید که حدود ۱۶ میلیون دستگاه گوشی تاشو در سال ۲۰۲۳ به فروش رفته است.

فروش گوشی های تاشو در سال ۲۰۲۳

طبق جدیدترین گزارش موسسه TrendForce، حدود 15.9 میلیون گوشی تاشو در سال گذشته به فروش رسیده است. این رقم نشان دهنده افزایش 25 درصدی نسبت به سال گذشته بوده و گوشی های تاشو در مجموع به 1.4 درصد سهم بازار کل گوشی های هوشمند صعود کرده اند.

موسسه TrendForce عنوان می‌کند که نرخ پذیرش پایین وسایل تاشو عمدتاً به دلیل قیمت بالای آنها و نگرانی‌هایی درباره دوام‌شان است.

سامسونگ به تسلط خود بر این بازار و به عنوان پیشروترین فروشنده گوشی های هوشمند تاشو، با سهم 66 درصدی از بازار ادامه داد اما این رقم نسبت به سال 2022 بیش از 17 درصد کاهش نشان می‌دهد. انتظار می رود سهم سامسونگ در بازار گوشی‌های تاشو در سال 2024 به 60 درصد کاهش یابد.

هواوی به لطف تقاضای زیاد برای گوشی های تاشو در بازار چین، با کمتر از 12 درصد از سهم بازار در جایگاه دوم قرار گرفت. TrendForce پیش بینی می کند که هوآوی ممکن است بیش از 20٪ از بازار گوشی‌های تاشو را در سال 2024 تصاحب کند. شیائومی با 5.4٪ سهم بازار سومین برند پیشرو از نظر فروش گوشی‌های تاشو بود.

به نظر ما عجیب است که اسمی از آنر در این آمار وجود ندارد!

با نگاهی به آینده موسسه TrendForce تخمین می‌زند فروش گوشی‌های هوشمند تاشو در سال ۲۰۲۴ حدود 17.7 میلیون دستگاه باشد. این نشان دهنده افزایش 11 درصدی است. همچنین تخمین زده می شود که تا سال 2025 محصولات تاشو به 2 درصد از سهم کل بازار گوشی‌های هوشمند برسند.

شما خرید یک گوشی تاشو را در ذهن دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *