حرکت از طریق نخبه گرایی

By | جولای 16, 2023


محمد فضلی جامعه شناس در میزگرد تخصصی با حضور مجید نیلی از اعضای هیات آموزشی دانشگاه تهران، لزوم تغییر ساختارهای نظام آموزش عالی کشور و استفاده از آموزش های پلتفرمی را بررسی کرد.

نیلی بر این باور است که برخلاف آنچه در سال‌های اخیر، دانشگاه رفتن به عنوان ابزاری برای تغییر طبقه اجتماعی و دستیابی به شغل بهتر تلقی می‌شد، اما در فضای دیجیتال امروزی، مدرک دانشگاهی کارکردی برای یافتن شغل بهتر ندارد. گذشته .

وی معتقد است امروز برای ورود به بازار کار به توانایی های جدیدی نیاز است که در ساختار فعلی آکادمی ما گنجانده نشده است. توانایی هایی مانند توانایی حل مسئله و کار گروهی جدی که در کنار تحصیلات دانشگاهی می توان به موفقیت شغلی دست یافت.

نیلی بیان می‌کند: فناوری‌های جدید توزیع بازار کار را تغییر داده است و در حال حاضر استفاده از نرم‌افزار و تفکر الگوریتمی ابزاری ضروری در کسب‌وکار محسوب می‌شود. باید به آموزش پلتفرم روی آورد و از فضای دیجیتال، علم داده و هوش مصنوعی استفاده کرد تا آموزش با کیفیت بالا به مهارت تبدیل شود.

نیلی همچنین به موضوع مهاجرت در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: مهاجرت نخبگان در کوتاه مدت قابل حل نیست و اگر مقوله عدالت آموزشی، فرصت برابر و ارتقای آموزش برای همه در دستور کار قرار گیرد و از سوی دیگر، توسط کشور در بازار کار فناوری، مدل های اقتصادی و روش های مدیریت منابع انسانی تغییر خواهد کرد، می توان امیدوار بود که این مشکل حل شود.

اولین همایش «فرصت های ایران در عصر دیجیتال» به تفصیل به این موضوع خواهد پرداخت. این رویداد توسط شرکت مشاور مدیریت رحمان و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران در روزهای 4 و 5 تیرماه برگزار می شود.

برای ارتباط با شرکت مشاور مدیریت رحمان و شرکت در رویدادها و همایش های آن می توانید با شماره 02191005767 تماس بگیرید.

لینک ثبت نام:

ideas.rahnaman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *