حل مشکل بهم ریختن تایپ فارسی در فتوشاپ

By | آگوست 16, 2023


در صورتی که هنگام کار با فونت های فارسی‌ در فتوشاپ‌ به مشکلاتی مثل برعکس یا جدا نوشتن برخورده‌اید، حتما به‌دنبال یک راه حل می‌گردید. در این مطلب می‌توانید با نحوه رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ آشنا شوید.

فارسی نوشتن در فتوشاپ یکی از مشکلاتی است که ممکن است خیلی از کاربران با آن مواجه شوند. به‌خصوص اگر مدام با این برنامه سر و کار داشته باشید. پس از نصب برنامه و وقتی برای بار اول می‌خواهید فارسی تایپ کنید، کلمات در بیشتر مواقع جدا از هم نوشته می‌شوند. پیشتر برای فارسی‌نویسی در نسخه‌های 5 تا 8 باید نسخه ME فتوشاپ را نصب می‌کردید اما از CS6 به بعد نیازی به دانلود نسخه خاورمیانه نیست. خوشبختانه رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ کار چندان سختی نیست. با پلازا همراه باشید تا با نحوه حل این مشکل آشنا شویم.

فهرست مطالب

رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

پیش از این که برای حل مشکل برعکس نوشتن فارسی در فتوشاپ اقدام کنید، حتما باید حداقل یک فونت فارسی‌ در پوشه Font ویندوز داشته باشید. فتوشاپ از همان فونت‌های نصب شده ویندوز استفاده می‌کند و در صورتی که سیستم فاقد فونت فارسی باشد، حتی با طی کردن این مراحل هم مشکل حل نمی‌شود.

در قدم اول برای حل مشکل فونت فارسی در فتوشاپ، از بالای صفحه روی Type کلیک و بعد به Language Options بروید. در این منو، گزینه Middle Eastern Features را تیک بزنید.

حالا سند خود را ایجاد و روی ابزار Horizontal Type کلیک کنید. از قسمت Properties می‌توانید به تنظیمات بیشتری هم دسترسی پیدا کنید. برای حل مشکل فارسی نویسی در فتوشاپ، باید در این قسمت ابتدا روی Middle Eastern Features کلیک و گزینه راست به چپ نویسی را فعال کنید.

همچنین بخوانید :

همچنین از قسمت Digit می‌توانید اعداد را نیز روی فارسی بگذارید.

رفع مشکل بهم ریختن فونت فارسی در فتوشاپ قدیمی

در صورتی که با مراحل بالا مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ حل نشد یا اگر از یک نسخه قدیمی استفاده می‌کنید، باید گزینه World-Ready Layout را فعال و بعد شروع به تایپ‌ کردن کنید. برای فعال کردن World-Ready Layout ابتدا از نوار ابزار بالای صفحه به مسیر Edit > Preferences > Type بروید.

حالا در قسمت Choose Text Engine Option گزینه World-Ready Layout را انتخاب کنید. این گزینه در نسخه‌های قدیمی فتوشاپ با عنوان Middle Eastern and South Asian در دسترس است. حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ CS6 نیز با همین روش امکان‌پذیر است.

همچنین بخوانید :

در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود، به تنظیمات ویندوز بروید و پس از انتخاب Time & Language روی Country or region کلیک و کشورتان را روی ایران قرار دهید. یک بار فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید تا مشکل حل شود.

سخن پایانی

حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ همانطور که در این مقاله خواندید، با طی کردن چند مرحله امکان‌پذیر است. در صورتی که روش دیگری برای حل این مشکل می‌شناسید، در بخش نظرات با ما به‌اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *