خاموش کردن لوکیشن اینستاگرام؛ آموزش غیرفعال کردن موقعیت مکانی اینستا

By | آگوست 19, 2023


با خاموش کردن لوکیشن اینستاگرام می‌توانید به‌شکل بهتری از حریم خصوصی خود در این شبکه اجتماعی محافظ کنید. با ما همراه باشید تا با نحوه غیر فعال کردن موقعیت مکانی در این برنامه آشنا شویم.

شاید بخواهید یک عکس یا ویدیویی منتشر کنید و تمایلی نداشته باشید موقعیت مکانی آن عکس هم همراه با پست منتشر شود. یا شاید هم بخواهید مانع از بهینه‌سازی محتوای اینستاگرام براساس موقعیت مکانی برای حساب کاربری خودتان شوید. خبر خوب این است که در هر صورت می‌توانید با خاموش کردن لوکیشن اینستاگرام، اجازه دسترسی به موقعیت دقیقتان را از این برنامه بگیرید. در ادامه این مطلب پلازا با طریقه انجام این کار آشنا خواهیم شد.

فهرست مطالب

خاموش کردن لوکیشن اینستاگرام

اینستاگرام از ویژگی موقعیت مکانی گوشی شما استفاده و موقعیت تقریبی شما را تخمین می‌زند. بهترین کار برای گرفتن دسترسی این برنامه به موقعیت مکانی، خاموش کردن آن در تنظیمات گوشی است. با این وجود ممکن است برای دیگر برنامه‌ها مثل ویز یا گوگل مپس نیز احتیاج به GPS داشته باشید. اما در این صورت چگونه لوکیشن اینستاگرام را خاموش کنیم؟ می‌توانید اجازه دسترسی برنامه به موقعیت مکانی گوشی را بگیرید. به این ترتیب حتی اگر GPS گوشی روشن باشد هم این برنامه امکان دسترسی به موقعیت شما را نخواهد داشت.

غیر فعال کردن لوکیشن اینستاگرام آیفون

در آیفون می‌توانید از طریق تنظیمات گوشی اجازه دسترسی به لوکیشن را از برنامه بگیرید. اما لوکیشن اینستا در تنظیمات کجاست؟ ابتدا باید به تنظیمات گوشی بروید و روی Privacy & Security بزنید.

در صفحه بعدی از بالای صفحه روی Location Services بزنید.

حالا از فهرست برنامه‌ها روی Instagram بزنید.

در صفحه بعدی برای اینکه اینستاگرام امکان دسترسی به موقعیت مکانی دقیق شما را نداشته باشد، گزینه Precise Location را خاموش کنید.

همچنین در بخش بالایی می‌توانید مشخص کنید اینستاگرام در چه زمانی به موقعیت شما دسترسی داشته باشد. اگر Never را انتخاب کنید، برنامه هرگز نمی‌تواند به موقعیت مکانی شما دست پیدا کند.

همچنین بخوانید :

خاموش كردن لوكيشن در اينستاگرام اندروید؛ چگونه لوکیشن اینستاگرام را خاموش کنیم در اندروید؟

اما در اندروید چجوری لوکیشن اینستا رو خاموش کنیم؟ در اندروید بسته به رابط کاربری نحوه انجام این کار کمی متفاوت است اما در همه گوشی‌های اندرویدی با مراجعه به قسمت دسترسی‌های برنامه می‌توانید لوکیشن را خاموش کنید. ابتدا به تنظیمات بروید و Apps را انتخاب کنید.

از فهرست برنامه‌ها، اینستاگرام را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی روی گزینه Permissions بزنید.

از بخش دسترسی‌ها روی Location بزنید.

در این قسمت می‌توانید به تنظیمات لوکیشن در اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

برای غیر فعال کردن لوکیشن اینستاگرام، گزینه Don’t allow را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :

سخن پایانی

خاموش کردن لوکیشن اینستاگرام می‌تواند گام بزرگی در بهبود حریم خصوصی شما در این شبکه اجتماعی به‌حساب بیاید. در این مطلب ما به نحوه انجام این کار در هردو سیستم‌عامل اندروید و iOS پرداختیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *