خودروی ST در نمایشگاه electronica China 2023 – نیراپلاس

By | آگوست 3, 2023


برای اولین بار ST دریک نمایشگاه تجاری در آسیا، بخش تکنولوژی پایدار، غرفه خواهد داشت که نمایشگاه  electronica China 2023 (11 تا ۱۳ جولای ) را بسیار نمادین می کند. در میان بسیاری از ارائه‌ها، خودروی ST نمایش داده خواهد شد، یک وسیله نقلیه الکتریکی با چندین قابلیت مختلف مانند کنترل‌کننده دامنه الکتریکی X-in-1، شارژر داخلی ۲۲ کیلووات و مبدل DC-DC، تراکشن اینورتر(traction inverter) ، واحد کنترل منطقه ای، ADAS -دوربین نمای جلو، P-BOX، نمایشگر تعامل OLED و موارد دیگر.

این نمایشگاه به عنوان یک رویکرد جامع برای خودروهای الکتریکی عمل می‌کند و اهمیت تامین تجهیزات توسط تولیدکننده را برای ساده‌سازی فرآیندهای طراحی، بهینه‌سازی عملیات، تایید صلاحیت‌ و کاهش زمان عرضه به بازار نشان می‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که صنعت با تأثیرات زیست ‌محیطی خود دست و پنجه نرم می‌کند،این نمایشگاه نشان می دهد که ما به توزیع تکنولوژی های پایدار متعهد هستیم.

خودروی ST دز نماشیگاه electronica china 2023

بهبود کارایی

دنبال کنندگان مطالب مربوط به ST، خودروی ۶۷، Charge Car را به یاد خواهند آورد، یکی از چشمگیرترین خودروی الکتریکی که تا به حال در غرفه ST در یک نمایشگاه تجاری حضور داشته است. جالب اینکه نسخه ی دموی آن در electronica 2022 در آلمان به نمایش گذاشته شد و در درجه اول بر روی سیستم مدیریت باتری ، که شامل L9963E بود، تمرکز شد.

خودروی ۶۷ تنها ۴۰۰ دستگاه تولید و قیمتی نزدیک به نیم میلیون دلار داشت. برخلاف، خودرو  STای که در نمایشگاه electronica China 2023 به نمایش گذاشته شد، که با هدف کارایی بیشتر توسعه یافته است ، خودرویی که از یک شارژر داخلی ۲۲ کیلوواتی و مبدل DC-DC و از یک میکروکنترلر Stellar E استفاده می کند همراه با سرعت کافی برای راه اندازی ترانزیستورهای کاربید سیلیکون و نیترید گالیوم.

قسمت جلو خودرو ST

در واقع، در حالی که مواد جدید به ما امکان افزایش چگالی انرژی را  می دهند در طرف دیگر، آنها به فرکانس های سوئیچینگ بسیار بالاتری نیاز دارند. همچنین MCU از بروزرسانی‌ بیسیم پشتیبانی می‌کند تا امکان بهینه‌سازی های  بیشتر در طول عمر سیستم را فراهم کند، بنابراین تأثیرات زیست‌محیطی آن در طول زمان کاهش می‌یابد. این ماژول همچنین دارای آی سی منبع تغذیه L9396 است که دارای یک پیش تنظیم کننده است تا مصرف کلی سیستم را به حداقل برساند.

بهبود رانندگی خودکار

قسمت عقب ماشین ST

خودرویی که در نمایشگاه electronica China 2023 نشان داده شد، شامل کل ماژول‌های ST نیز می‌شود، مانند P-Box ، که در electronica South China 2022 به نمایش درآمد.

این مدل از خودروی الکتریکی هنوز الگوریتم های موقعیت یابی را بر روی پردازنده STA1385  اجرا می کند برای پشتیبانی از برنامه های ASIL-B.  از دو حسگر لرزشی ASM330LHB  بهره می برد . علاوه بر این، P-Box از گیرنده GNSS چند بانده STA9100 برای ارائه قابلیت های موقعیت یابی جهانی استفاده می کند.

بنابراین این سیستم ،یک طراحی مرجع به اندازه کافی دقیق است تا از رانندگی خودکار سطح ۲ و سطح ۳ پشتیبانی کند. در نتیجه، خودروسازان می‌توانند مکانیسم‌های پیچیده رانندگی کمکی را پیاده‌سازی کنند و به قابلیت‌های رانندگی خودکار دست یابند.

پیشرفت های خیلی بیشتر

تامین روشنایی جلوی خودرو با استفاده از OLED

در نمایشگاه خودرو ST، فناوری های دیگری نیز از جمله راهکارهایی برای سیستم‌های کمک رانندگی پیشرفته (ADAS) با استفاده از دوربین جلویی که از Journey 3 استفاده می کند، به نمایش گذاشته شده است.یک SoC  که شامل ST MCU، PMIC، منبع تغذیه IC و غیره است. از دیگر ویژگی های خودرو های  ST، درایورهای OLED  هستند که ما برای  روشنایی جلو و عقب و درگاه های هوشمند استفاده می کنیم. علاوه بر این راهکارهای دیگری را داریم که در خودروی ST وجود ندارد، مانند محافظ های CAN  bus .

نمایشگاه electronica China ، فرصتی خوبی برای ارتباط و درک نیازهای شرکت کنندگان فراهم میکند.

به طور کلی، خودروی ST که در بخش تکنولوژی پایدار در الکترونیک ۲۰۲۳ به نمایش گذاشته می شود، یکی از بهترین نمونه های دموکراسی  ساخت خودروهای الکتریکی است که در حال حاضر این صنعت را شکل می دهد.

با ایجاد این دمو(demo)، نشان میدهد که اجزای وسایل الکتریکی به طور فزاینده‌ای در دسترس ، قابل تامین و مقرون به صرفه هستند. مشارکت های متعدد ما روند بازار را متحول کرده و اهمیت زودهنگام بودن را برجسته می کند. همچنین فراخوان ما برای دعوت از شرکت کنندگان بیشتر، برای مشارکت در این بخش از فناوری است.

سایر دموهای ST

شارژر  DC راه حل دیگری که باعث پایداری می شود:

یکی دیگر از دمو های  موجود در بخش تکنولوژی پایدار، شارژرهای DC است که  مانند ایستگاه‌های شارژ عمل می کنند این شارژر ها به ماسفت های کاربید سیلیکون برای کارایی بیشتر و درایور STGAP2SICSA متکی است که  استحکام ایزوله گالوانیکی را در بهبود محیط های سخت بهبود می بخشد. علاوه بر این، ماژول تصحیح ضریب توان از ماسفت های MDmesh M5 و  MDmesh M6 استفاده می کند. از این رو، شارژر DC یک مثال عالی از نحوه همزیستی دستگاه های سوپر جانکشن و کاربید سیلیکون برای ارائه بهترین ها در هر دو جهان است.

اینترنت اشیاء، اتوماسیون کارخانه و سایر کاربردهای صنعتی را فراموش نکنیم

ماشین لباسشویی با هوش مصنوعی NanoEdge

نمایشگاه electronica China به ما این امکان را می دهد که در مورد بسیاری از دموهای دیگر نیز صحبت کنیم، مانند تراکشن اینورتر که از دستگاه های STPOWER IGBT استفاده می کند یا نسخه ی نمایشی ماشین لباسشویی که برای اولین بار در اجلاس STM32 امسال به نمایش گذاشته شد.

برخی از ارائه ها نیز حول یک تجربه خودرویی ایمن تر می گردند، مانند سیستم نظارت بر راننده بر اساس سنسور تصویر VD1940، آخرین کنترل‌کننده‌های موتور  مانند STSPING4 و فرستنده/گیرنده IO-LINK برای اتوماسیون کارخانه.

به زبان ساده، در حالی که ما به بخش جدید تکنولوژی پایدار افتخار می کنیم، می خواهیم به مهندسان و تصمیم گیرندگان که به دنبال راه حل هایی در سایر بازارهای کلیدی هستند، مانند اینترنت اشیاء یا برنامه های صنعتی، دسترسی پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *