راه حل حالت جامد اپل برای دکمه های آیفون 16 پرو در دسترس نخواهد بود

By | جولای 10, 2023


راه حل محکم دکمه آیفون 16 پرو اپل ارائه نخواهد شد

در ابتدا شایعه شده بود که مدل‌های آیفون 15 پرو با رویکرد حالت جامد برای دکمه‌های صدا و پاور عرضه می‌شوند. با این حال، به دلیل مشکلات فنی، اپل آن برنامه ها را رها کرد و این ویژگی را برای مدل های سال آینده آیفون 16 پرو به تعویق انداخت. اما در حال حاضر ظاهراً مشکلات فنی حل نشده است و احتمالاً حالت Solid-State در آیفون 16 پرو وجود نخواهد داشت. با تکنودات همراه باشید تا جزئیات این خبر را به شما ارائه دهیم.

ویژگی Solid-State اپل در آیفون مجبور شد رویکرد مکانیکی را کنار بگذارد و از موتورهای لمسی اضافی استفاده کند. اما ظاهرا به دلیل برخی مسائل فنی فعلا تغییراتی در این قسمت ایجاد نخواهد شد. البته اپل اعلامیه رسمی در این زمینه منتشر نکرده است، اما تحلیلگران پیش بینی می کنند که Solid-State جایگزین کلیدهای مکانیکی آیفون 16 پرو نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر

افزودن دکمه‌های حالت جامد به آیفون این امکان را فراهم می‌کند که از عملکردهای آن‌ها به روشی غیرمکانیکی استفاده کنید، جایی که دکمه‌ها به صورت فیزیکی حرکت نمی‌کنند. این شرکت اولین بار از این رویکرد در آیفون 7 استفاده کرد و دکمه هوم را کنار گذاشت و به حالت جامد رفت. اپل همچنین به ترک پدهای حالت جامد در مک بوک روی آورد.

از سوی دیگر، برای آیفون 15 پرو امسال، اپل همچنان انتظار می‌رود سوئیچ Mute را با یک دکمه اکشن سفارشی جایگزین کند، اما دکمه جدید همچنان مکانیکی خواهد بود. عملکرد این دکمه احتمالا متغیر خواهد بود و می توان از آن برای شروع عکسبرداری و سایر عملکردها استفاده کرد.

بد نیست بدانید که حالت جامد می تواند مقاومت آیفون در برابر آب را افزایش دهد زیرا سوراخ های کمتری برای ورود آب وجود خواهد داشت. همچنین به دلیل قطعات متحرک کمتر، دوام گوشی افزایش یافته و احتمال شکستگی آن نیز کاهش می یابد. در نهایت فعلا خبری از حالت جامد نخواهد بود و باید منتظر باشیم تا اپل برنامه خود را برای پیاده سازی حالت جامد در نسل بعدی گوشی ها اعلام کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *