رکوردشکنی انویدیا در بازار سهام با افزایش 250 میلیارد دلاری ارزش

By | فوریه 22, 2024


در یک روز تاریخی برای بازار سهام، ارزش سهام شرکت انویدیا (Nvidia) با افزایش چشمگیر 250 میلیارد دلاری رکورد جدیدی در وال استریت زد. این افزایش پس از انتشار گزارش فصلی شرکت که انتظارات را پشت سر گذاشت، به وقوع پیوست و امیدواری‌ها به آینده هوش مصنوعی را بیش از پیش افزایش داد.

سهام انویدیا در آخرین معاملات با 15 درصد افزایش به قیمت 774.18 دلار رسید، که ارزش بازار آن را به بیش از 1.9 تریلیون دلار رساند. این شرکت مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا، با گزارش درآمدی مثبت در فصل ژانویه نشان داد که تقاضا برای تراشه‌های تخصصی مورد استفاده در محاسبات هوش مصنوعی همچنان فراتر از انتظارات بازار است.

نتایج انویدیا باعث شد تا سهام فناوری در سراسر جهان به پرواز درآید و شاخص‌های بزرگ بازار سهام مانند اس‌اند‌پی 500، استاکس 600 اروپا و میانگین سهام نیکی ژاپن به رکوردهای جدیدی دست یابند.

معامله‌گران تا وسط روز بیش از 47 میلیارد دلار از سهام نویدیا را مبادله کردند که بیش از یک چهارم کل معاملات در اس‌اند‌پی 500 بود.

بسته شدن بازار با این سطح از افزایش، ارزش سهام انویدیا را به بزرگ‌ترین افزایش یک روزه در تاریخ وال استریت تبدیل خواهد کرد، و این شرکت را پیش از آمازون و آلفابت در رتبه سومین شرکت ارزشمند بازار سهام آمریکا قرار می‌دهد.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *