سامسونگ روی چهار سنسور جدید ازجمله حسگر تصویر 440 مگاپیکسلی و 1 اینچی کار می‌کند

By | آگوست 19, 2023


سامسونگ یکی از دو برند برتر سنسور دوربین موبایل در جهان است و در چند سال گذشته، حسگر تصویرهای چشمگیری تولید کرده است. پس از معرفی اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی در سال گذشته، این شرکت به‌دنبال گسترش تنوع سنسورهای دوربین خود است. به‌تازگی، یک افشاگر برجسته ادعا کرده است که سامسونگ بر روی چهار مدل سنسور دوربین جدید شامل حسگر تصویرهای 50 مگاپیکسلی (ISOCELL GN6)، 200 مگاپیکسلی (ISOCELL HP7)، 320 مگاپیکسلی (نام‌گذاری مجهول) و درنهایت 440 مگاپیکسلی (ISOCELL HU1) کار می‌کند.

سنسور 440 مگاپیکسلی و 1 اینچی سامسونگ

طبق اطلاعات منتشرشده توسط افشاگر Tech_Reve، مجموعه حسگر تصویرهای جدید سامسونگ شامل یک سنسور 440 مگاپیکسلی ISOCELL HU1، یک سنسور 320 مگاپیکسلی نامشخص، یک سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP7 با پیکسل‌های 0.7 میکرونی و یک سنسور 50 مگاپیکسلی ISOCELL GN6 با پیکسل‌های 1.6 میکرونی است.

سنسور 440 مگاپیکسلی ISOCELL HU1: درحالی‌که مشخص نیست از این سنسور در گوشی‌های هوشمند استفاده شود یا خیر، ممکن است برای برنامه‌های غیرهوشمند مانند بخش‌های مربوط به خودرو یا موارد صنعتی درنظر گرفته شده باشد. جاه‌طلبی سامسونگ برای ارائه سنسورهای دوربین با رزولوشن معادل چشم انسان (500 تا 600 مگاپیکسل) از سال 2020 مشخص شده بود و سنسور 440 مگاپیکسلی را به گامی قابل‌توجه در راستای این هدف تبدیل می‌کند.

سنسور 320 مگاپیکسلی: این سنسور ممکن است به گلکسی اس 26 اولترا راه پیدا کند. درحال‌حاضر سنسورهای 320 مگاپیکسلی تنها توسط چیپست مدیاتک Dimensity 9200 پشتیبانی می‌شوند که به پتانسیل آن‌ها به‌عنوان گام بعدی پس از دوربین‌های 200 مگاپیکسلی اشاره می‌کند.

سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP7: مشابه سنسور 200 مگاپیکسلی HP2 گلکسی اس 23 اولترا، این سنسور شایعه‌شده کاملاً امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد. اگرچه پیکسل‌های کمی بزرگ‌تر برای این سنسور پیش‌بینی می‌شوند که کیفیت تصویر بهتری را نیز ارائه می‌دهد، اما اشاره شده که این سنسور ممکن است به‌دلیل هزینه بالای تولید آن در گوشی‌های سامسونگ استفاده نشود.

سنسور 50 مگاپیکسلی ISOCELL GN6: این سنسور می‌تواند ورود سامسونگ به بازار دوربین‌های یک اینچی را نشان دهد و با سنسور IMX989 سونی در اندازه پیکسل یکسان رقابت کند. قابل‌ذکر است که سنسور یک اینچی برای گوشی‌های پرچمدار دوربین محور مورداستفاده قرار می‌گیرد. بااین‌حال، این افشاگر تولیدکنندگان چینی را به‌عنوان پذیرنده‌های بالقوه حسگر تصویر 1 اینچی سامسونگ پیش‌بینی می‌کند.

سنسور 440 مگاپیکسلی و 1 اینچی سامسونگ

معرفی سنسور ISOCELL GN6 توسط سامسونگ، انحصار فعلی سونی در تأمین حسگر تصویر 1 اینچی برای دوربین موبایل را از بین می‌برد. گزینه‌های بیشتر در تولیدکنندگان سنسور می‌تواند منجر به کاهش هزینه و افزایش نوآوری در بخش دوربین گوشی‌های هوشمند شود.

درحالی‌که هنوز چند ماه تا معرفی سری گلکسی اس 24 فاصله داریم، شایعات اولیه پیرامون این گوشی‌ها از هم‌اکنون شروع شده است. نشانه‌های اولیه حاکی از ارتقای جزئی برای گلکسی اس 24 اولترا با بهبود سنسور زوم 10 برابری و اضافه‌شدن سنسور تله‌فوتو 50 مگاپیکسلی خواهد بود.

نظر شما درباره تنوع زیادی از سنسورهای دوربین موبایل که سامسونگ بر روی آن‌ها کار می‌کند، چیست؟دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *