قابلیت های دیجیتال از خدمات بانک ها پیشی گرفته است

By | جولای 18, 2023


مجید نیلی از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران در میزگرد تخصصی با حضور آرش بابایی مدیرعامل شرکت توسون به بررسی تحولات دیجیتال در حوزه خدمات بانکداری مبتنی بر بستر پرداخت.

در این برنامه به مدل های جدید تحت عنوان بانک های پلت فرم و ویژگی های آنها پرداخته شد و فرصت های ایجاد شده در این راه مورد توجه قرار گرفت.

بابایی در این خصوص گفت: این فرصتی است که بتوانیم از دانش روز مانند اقتصاد شناختی، استفاده بهتر از هوش مصنوعی و داده ها برای ایجاد گروه های خوب و شرکت های کوچک و استارت آپ ها استفاده کنیم تا بتوانیم بر اساس آن خدمات جدیدی ایجاد کنیم. بستر، زمینه. به مردم و مشتریان

وی درباره موضوع بانکداری پلتفرم ادامه داد: در کشور هلدینگ هایی داریم که گردش مالی آنها بیشتر از بانک هاست و بانکداری پلتفرمی در واقع ریشه این مشکل است. تحول دیجیتال به این هلدینگ ها کمک می کند تا منابع خود را بهتر مدیریت کنند و در مورد تجارت خود با ریسک های خود تصمیم بگیرند و در واقع بانک خود را ایجاد کنند.

بابایی خاطرنشان کرد: در بانکداری پلتفرم شرکت ها دخالتی در مسائل نظارتی و ترازنامه ای ندارند و بدون دخالت در مسائل مدیریتی می توانند بانک خود را داشته باشند و مسیری که در حال حاضر در حال توسعه است در این راستا است. این هلدینگ ها نمی خواهند تبدیل به بانک شوند، بلکه از زیرساخت های ایجاد شده یعنی کانال بستر بانکی برای ایجاد ارزش و به حداکثر رساندن سود خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *