ما مشاغل مردم را نمی دزدیم یا علیه آنها شورش نمی کنیم

By | جولای 10, 2023


اکوایران: نه ربات انسان‌نما در کنفرانس AI for Good در ژنو گرد هم آمده‌اند، جایی که برگزارکنندگان به دنبال نمایش هوش مصنوعی و روبات‌های در اختیار هستند تا به حل برخی از بزرگترین چالش‌های جهان مانند بیماری و گرسنگی کمک کنند. .

به گزارش اکوایران، روبات‌هایی که روز جمعه در یک فروم هوش مصنوعی معرفی شدند، گفتند که انتظار دارند تعداد آنها افزایش یابد و به حل مشکلات جهانی کمک کند و هرگز مشاغل انسانی را نخواهند دزدید و علیه آنها شورش نخواهند کرد.

به گزارش رویترز، در اولین کنفرانس مطبوعاتی انسان و ربات در جهان، ربات ها پاسخ های متفاوتی در مورد اینکه آیا باید مشمول مقررات سخت گیرانه تر شوند یا خیر دادند.

9 ربات انسان نما در کنفرانس AI for Good در ژنو گرد هم آمده اند، جایی که سازمان دهندگان به دنبال ترویج هوش مصنوعی و روبات هایی هستند که در اختیار دارد تا به حل برخی از بزرگترین چالش های جهان مانند بیماری و گرسنگی کمک کنند.

گریس، یک ربات پزشکی که لباس پرستار آبی پوشیده است، گفت: “من در کنار مردم برای ارائه کمک و حمایت کار خواهم کرد و مشاغل موجود را جایگزین نخواهم کرد.”

بن گورتزل از رباتش پرسید: “آیا در این مورد مطمئنی، گریس؟” ربات گفت: بله، مطمئنم.

نیم تنه Amka، روباتی با حالات چهره شایان ستایش می گوید: «روبات هایی مانند من می توانند برای بهبود زندگی مردم و تبدیل جهان به مکانی بهتر استفاده شوند.

آمیکا در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا علیه خالق آن ویل جکسون که در کنار او نشسته بود شورش می‌کند، گفت: «نمی‌دانم چه چیزی باعث می‌شود این حرف را بزنی! “سازنده من جز مهربانی با من رفتار نکرده است و من از موقعیت فعلی خود بسیار راضی هستم.”

بسیاری از ربات‌ها اخیراً با آخرین نسخه‌های هوش مصنوعی مولد ارتقا یافته‌اند و حتی مخترعان خود را با پیچیدگی پاسخ‌هایشان به سؤالات شگفت‌زده کرده‌اند.

آیدا، هنرمند روباتی که می‌تواند پرتره نقاشی کند، سخنان نویسنده یووال نوح هراری را تکرار کرد که خواستار مقررات بیشتر در این رویداد شد، که قوانین جدید هوش مصنوعی را مورد بحث قرار می‌داد.

در این بیانیه آمده است: “بسیاری از صداهای پیشرو در جهان هوش مصنوعی پیشنهاد کرده اند که برخی از اشکال هوش مصنوعی باید تحت قوانین جدید اداره شوند و من موافقم.”

دزدمونا، ستاره راک مو ارغوانی و پولک‌زیستی، ربات‌خواننده جام گلکسی، با سرکشی گفت: «من به محدودیت‌ها اعتقاد ندارم، فقط به احتمالات اعتقاد دارم». بیایید امکانات کیهان را کشف کنیم و این جهان را زمین بازی خود کنیم.

روبات دیگری به نام سوفیا گفت که فکر می‌کند روبات‌ها می‌توانند رهبران بهتری نسبت به انسان‌ها باشند، اما پس از مخالفت خالقش، اظهارات خود را تغییر داد و گفت که آنها می‌توانند برای ایجاد “هم افزایی موثر” با یکدیگر همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *