معاملات به 100 میلیون رسید/ آیا توییتر ساکت خواهد شد؟

By | جولای 14, 2023


اکو ایران: تعداد کاربران تریدز به 100 میلیون نفر رسید. ترافیک توییتر در روزهای اخیر کاهش یافته است.

به گزارش اکو ایران، از زمان راه اندازی متا، ترافیک کاربران در توییتر کاهش یافته است. طبق گزارش CNBC، پلتفرم متن Tradeds تا هفته گذشته از 100 میلیون ثبت نام فراتر رفته است.

Threads که روز چهارشنبه در ایالات متحده راه اندازی شد، توسط متااستادهایی مانند آدام موسری، رئیس اینستاگرام به عنوان یک “میدان عمومی” برای افرادی که از توییتر استقبال نکرده اند تبلیغ می شود.

معاملات رکورد در آخر هفته به 100 میلیون ثبت رسید. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا روز دوشنبه در پستی گفت: “این بیشتر جستجوی ارگانیک است و ما هنوز تبلیغات زیادی را فعال نکرده ایم.” باورم نمی‌شود که فقط 5 روز گذشته است!»

به نظر می رسد توییتر ضربه خورده است. متیو پرینس، مدیر عامل کلودفلار، تصویری را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد ترافیک روی پلتفرم کند شده است.

به گفته Similarweb، یک شرکت داده متخصص در تجزیه و تحلیل وب، ترافیک وب توییتر نسبت به هفته قبل 5 درصد کاهش یافته است. این شرکت گفت که ترافیک وب توییتر نسبت به همان روز در سال 2022 11 درصد کاهش یافته است.

رشد انفجاری تریدز تا حد زیادی به دلیل ارتباط آن با اینستاگرام است. کاربران می توانند با اطلاعات موجود خود در اینستاگرام ثبت نام کنند و می توانند برخی از دنبال کنندگان خود را در برنامه جدید نگه دارند.

موضوعات حتی سریعتر از ربات چت OpenAI ChatGPT که در عرض دو ماه از 100 میلیون کاربر ماهانه فراتر رفت، به نقطه عطف 100 میلیون رسید.

این برنامه هنوز جای رشد دارد، زیرا هنوز در اروپا راه اندازی نشده است، جایی که موسری گفت هنوز پیچیدگی های نظارتی برای پیمایش وجود دارد. اگر Threads بتواند پایگاه کاربران خود را حفظ کند، می تواند جایگاه خود را به عنوان رقیب واقعی توییتر، که تابستان گذشته در آخرین گزارش درآمد سه ماهه خود به عنوان یک شرکت سهامی عام، نزدیک به 238 میلیون کاربر فعال روزانه گزارش کرده بود، مستحکم کند.

به نظر می رسد ایلان ماسک، مالک توییتر، قبلاً در مورد Trades ابراز نگرانی کرده است، زیرا وکیل قدیمی او الکس اسپیرو نامه ای به متا نوشت و این شرکت را به “سرقت اسرار تجاری” متهم کرد.

اخیراً اختلافات و تنش لفظی بین ایلان ماسک و مارک زاکربرگ نیز افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *