معرفی دوره سیستم عامل های بلادرنگ RTOS – نیراپلاس

By | آگوست 18, 2023


۱۴۰۲/۰۵/۲۷


4 بازدید

سیستم عامل بلادرنگ ، که معمولاً به عنوان RTOS شناخته می شود ، یک مؤلفه نرم افزاری است که به سرعت بین Task های مختلف جابجا می شود و این تصور را می دهد که چندین برنامه همزمان در یک هسته پردازشی اجرا می شوند. در حقیقت ، هسته پردازش فقط می تواند یک برنامه را در هر زمان انجام دهد و آنچه RTOS انجام می دهد این است که به سرعت بین Taskها جابجا شوید گویی که چندین برنامه همزمان اجرا می شوند.

در برنامه های نرم افزاری خصوصا در سیستم های نهفته ، سیستم عامل مسئول پشتیبانی از محدودیت های زمان بندی برنامه است که با بکارگیری الگوریتم های برنامه نویسی مناسب میتوان به این هدف دست یافت. در دوره سیستم عامل بلادرنگ نیراسیستم با تمامی الگوریتم ها و روش های برنامه نویسی RTOS آشنا خواهید شد. در این دوره قصد داریم تمام بخش های پردازنده را به گونه ای راه اندازی کنیم که بصورت موازی کنارهم کار کنند.

در دوره RTOS چه مباحثی آموزش داده می شود؟

در این دوره شرکت کنندگان به آشنایی عمیقی با مفهوم Real-Time خواهند رسید و با تکنیک های برنامه نویسی جهت بهبود و ایجاد شرایط Real-Time در سیستم های نهفته آشنا خواهند شد. مدیریت وقفه با RTOS ،جمع آوری داده سنسور (استفاده از Thread) از جمله مواردی هستند که در این دوره به آن پرداخته خواهد شد.

دوره سیستم عامل های بلادرنگ RTOS مناسب چه افرادی است؟

شرکت در این دوره به افرادی که علاقمند به برنامه نوسیی با انعطاف پذیری بیشتری در کدنویسی داشته باشند، برنامه های تمیزتری بنویسند و قصد دارند از پروتکل های ارتباطی پیچیده تر مثل USC و شبکه های اترنت و TCP/IP استفاده کنند استفاده از RTOS پیشنهاد میشود و میتوانند انواع کتابخانه های پیچیده رو در کنار برنامه هاشون بدون چالش قرار بدهند و از آنها استفاده کنند.

 

جهت ثبت نام دوره حضوری سیستم عامل های بلادرنگ RTOS از طریق وبسایت آموزش اقدام نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *