موضوعات در یک روز به 70 میلیون کاربر رسید

By | جولای 17, 2023


Threads، رقیب جدید توییتر، در اولین روز کامل خود از زمان عرضه عمومی در چهارشنبه شب، رشد چشمگیری داشته است، که توسط پایگاه کاربران عظیم اینستاگرام تقویت شده است. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا روز جمعه گفت: پلتفرم رسانه اجتماعی مبتنی بر متن در حال حاضر 70 میلیون کاربر ثبت شده دارد.

تا بعدازظهر پنجشنبه، The Verge گزارش داد که کاربران شبکه اجتماعی جدید بیش از 95 میلیون پست (به نام Threads) ارسال کرده اند و 190 میلیون لایک ثبت کرده اند.

این واقعیت که Threads به شبکه اجتماعی اینستاگرام متصل است به رشد آن کمک می کند. کاربران می توانند با اکانت اینستاگرام موجود خود در برنامه جدید ثبت نام کنند و حتی فالوورهای خود را که به برنامه جدید پیوسته اند حفظ کنند.

جاسمین انبرگ، تحلیلگر Insider Intelligence، گفت: “متا تنها به 1 نفر از هر 4 کاربر اینستاگرام نیاز دارد تا به تعداد کاربران توییتر دست یابد تا ماهانه از Threads استفاده کند.” در آخرین گزارش درآمد سه ماهه خود به عنوان یک شرکت سهامی عام در تابستان گذشته، توییتر روزانه نزدیک به 238 میلیون گزارش داد. کاربران فعال

اپلیکیشن Trades هنوز جای زیادی برای رشد دارد زیرا هنوز در اروپا راه اندازی نشده است، جایی که رئیس اینستاگرام گفت هنوز پیچیدگی های نظارتی در راه اندازی برنامه وجود دارد.

به نظر می رسد ایلان ماسک، مالک توییتر، نگرانی هایی در مورد Trades دارد، زیرا وکیل او الکس اسپیرو نامه ای به متا نوشت و این شرکت را به “سرقت غیرقانونی” اسرار تجاری متهم کرد.

اندی استون، مدیر ارتباطات متا در پاسخ به نامه Threads نوشت: «هیچکس در تیم مهندسی Threads کارمند سابق توییتر نیست.

با این حال، رشد کاربر برای تبدیل Trades به یک جایگزین برای توییتر کافی نیست و برنامه باید در آزمون زمان مقاومت کند. طرح‌های زمینه همچنین باید نشان دهند که می‌توانند کاربران را به اندازه کافی درگیر نگه دارند تا بازگردند.

اگرچه توییتر به دلیل استفاده زیادش توسط روزنامه‌نگاران، سیاستمداران و دانشگاهیان شناخته شده است و جایی است که اخبار اغلب منتشر می‌شود، اما توییتر به دلیل ارتباطش با اینستاگرام، که کاربردهای مختلفی مانند تجسم دارد، ممکن است مخاطبان و تمرکز بسیار بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، متا اقداماتی را برای نادیده گرفتن محتوای سیاسی در فیس بوک انجام داده است، سیاستی که اگر به Threads منتقل شود، آن را از توییتر متمایز می کند.

با این حال، بسیاری از سیاستمداران در Trades ثبت نام کرده اند. به گزارش اکسیوس، تا عصر پنجشنبه، بیش از یک چهارم از 535 نماینده کنگره در هر دو مجلس، و همچنین نیمی از نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری و دستیاران ارشد کاخ سفید، حساب کاربری ایجاد کرده بودند.

همچنین، بسیاری از تبلیغ‌کنندگانی که عادت به کار با متا دارند، احتمالاً از جایگزینی برای توییتر استقبال می‌کنند، به‌خصوص اگر آن را یک نام تجاری امن‌تر بدانند. این شرکت گفت که دستورالعمل های اجتماعی اینستاگرام برای Threads نیز اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *