نحوه فعال سازی کیبورد مجازی در ویندوز 11

By | آگوست 4, 2023


ویندوز 11 میزبان مزیت های بسیاری بوده که مایکروسافت برای بهبود نحوه کاربری از کیبورد مجازی در ویندوز 11 استفاده نموده است. در این مقاله از سایت پلازا تصمیم داریم شما را با نحوه فعالسازی این ویژگی آشنا کنیم که پیشنهاد می شود با ما همراه باشید.

صفحه کلید مجازی ویندوز ۱۱ به شما این امکان را میدهد تا بتوانید با سرعت بالاتری آنچیزی که قصد نوشتنش را دارید تایپ کنید. در این زمینه نحوه فعالسازی ممکن است برای کاربرانی سخت باشد که ما در این مقاله نحوه فعال کردن آن را به شما آموزش خواهیم داد. فعالسازی این ویژگی میتواند مانند تبلت روی مانیتور ظاهر شود.

فهرست مطالب:

کیبورد مجازی در ویندوز 11

جهت فعال کردن صفحه کلید مجازی ویندوز ۱۱ از Taskbar Settings با ما همراه باشید.

فعال سازی کیبورد مجازی ویندوز 11

برای اینکه بتوانید تنظیمات کیبورد مجازی ویندوز 11 را فعال کنید باید مسیر زیر را دنبال کنید:

همچنین بخوانید :
  • برای شروع روی نوار وظیفه در پایین راست کلیک و Taskbar Settings را بزنید.
  • سپس مسیر Personalization > Taskbar را دنبال کنید. برای باز شدن منو روی گزینه “Taskbar Corner Icons” کلیک کنید.
  • Touch Keyboard را روی Always بگذارید.
  • بلافاصله یک نماد صفحه کلید کوچک در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه نمایان خواهد شد.
  • اگر روی نماد صفحه کلید نوار وظیفه کلیک کنید، یک صفحه کلید مجازی در قسمت پایین صفحه نمایش شما، درست بالای نوار وظیفه ظاهر می شود.
  • با یک صفحه نمایش لمسی، شاهد باز شدن آن روی مانیتور خواهید بود که درست مانند صفحه کلید فیزیکی می‌توانید با ضربه زدن به کیبورد تایپ کنید و یا از موس کمک بگیرید.
همچنین بخوانید :

کیبورد مجازی ویندوز ۱۱ معمولا برای اشخاصی که به دنبال تایپ بدون دیدن کیبورد هستند مفید بوده است. این شبیه ساز کیبورد میتواند روی سرعت تایپ شما نیز نقش مهمی داشته باشد. امکان فعال کردن کیبورد مجازی در ویندوز 7 وجود نداشته زیرا این ویژگی در ویندوز 11 وجود داشته است. اگر مسیر ذکر شده برای شما کارایی نداشت میتوانید مشکلات و سوالات خود در این زمینه را برایمان ارسال کنید تا کارشناسان پلازا به آن پاسخ دهند.

سخن پایانی

آموزش فعال کردن کیبورد مجازی در ویندوز 11 به اتمام رسید که در این زمینه در لیستی خلاصه نحوه فعال کردن صفحه کلید مجازی ویندوز ۱۱ را به شما آموزش دادیم. شما عزیزان میتوانید تجربه کاربری خود نسبت به این ویژگی را بیان کنید و یا مشکلاتی که در این زمینه برایتان بوجود امده است را با دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید. با انجام اینکار به تکمیل شدن مقاله کمک خواهید نمود.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *