نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات روی گوشی جدید با اطلاعات قبلی

By | آگوست 8, 2023


در حال حاضر واتساپ پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام‌رسان در میان ایرانیان است و از همین رو ترفندهایی که برای استفاده از آن وجود دارد می‌توانند کاربردهای زیادی داشته باشند. یکی از این ترفندها مربوط به نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات است که ۱۹کالامگ تصمیم گرفته در این مقاله به آن بپردازد.

به نظر شما اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود ؟ در ادامه به سؤالات و ابهامات ذهنی شما در این باره پاسخ خواهیم داد و به شما به صورت کامل توضیح می‌دهیم که چگونه واتساپ منسوخ شده را برگردانیم و اطلاعات قبلی خود را روی گوشی جدیدمان بازیابی کنیم.

آیا به دلیل مشکلات فنی گوشیتان مجبور به نصب مجدد واتساپ شده‌اید؟ اگر با دانلود دوباره این برنامه، هنوز هم مشکلتان حل نشده و قصد خرید محصول جدیدی دارید و نمی‌دانید نسبت به بودجه خود کدام مدل را انتخاب کنید، می‌توانید در صفحه مربوطه قیمت گوشی محصولات متنوع را همراه با نقد و بررسی هر یک را ببینید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات

برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات کلیدی‌ترین نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید پشتیبان‌گیریست. در صورتی که یک نسخه‌ی پشتیبان از آخرین دیتاها در دست داشته باشید، دیگر هیچ جایی برای نگرانی در مورد نصب واتساپ بدون حذف پیام وجود ندارد.

اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم ، اما تهیه فایل پشتیبان یا همان بکاپ‌گیری را فراموش کرده باشیم، این اپلیکیشن به صورت خودکار آخرین نسخه‎‌ی پشتیبانی که در دست دارد را مد نظر قرار داده و اطلاعاتش را بر اساس همین نسخه به روز می‌کند. ناگفته نماند این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات جدیدتر از بین بروند و در صورتی که هیچ نسخه‌ی پشتیبانی را پیدا نکند، با حذف و نصب واتساپ پیام ها پاک میشود.

در صورتی که می‌خواهید برگرداندن پیام‌ها به صورت کامل صورت بگیرد، برای اطمینان باید حتماً قبل از پاک کردن برنامه، به صورت دستی از همه‌ی اطلاعاتتان پشتیبان‌گیری کنید.

برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات می‌بایست که قبل از پاک کردن آن، از طریق مسیر زیر نسخه پشتیبان‌گیری آن را فعال کنید:

 • وارد اپلیکیشن واتس‌اپ شوید
 • در بالای صفحه بر روی سه نقطه افقی، کلیک کرده و در منوی باز شده، گزینه “Settings یا تنظیمات” را انتخاب کنید
 • در لیستی که می‌بینید به بخش “Chats” یا “گفتگوها” بروید
 • در اینجا برای اینکه با نصب واتساپ پاک شده دوباره داده‌های قبلی خود را ببینید، بر روی “Chat backup یا پشتیبان‌گیری از گفتگو” ضربه بزنید
 • در این بخش ابتدا می‌بایست که حساب گوگل خود را در بخش Google account، وارد کرده و سپس تناوب “Back up to Goggle Drive یا همان پشتیبان‌گیری در Google Drive” را بر روی “Daily یا روزانه” قرار دهید

قیمت ویژه: ۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 12 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵,۳۶۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi 12C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

قیمت ویژه: ۵ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 12 Pro plus ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۷,۸۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 12 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۹,۱۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 4G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

قیمت ویژه: ۶,۸۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی سامسونگ Galaxy A14 نسخه ۴G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

 • اگر هم برای نصب مجدد واتساپ در گوشی جدید عجله دارید، در همین بخش گزینه Backup را انتخاب کنید تا فرآیند پشتیبان‌گیری همین الان انجام شود. در ضمن اگر مایل هستید ویدئوهای واتس‌اپ را هم همچنان داشته باشید، گزینه Include videos را هم پیش از شروع پشتیبان‌گیری، روشن کنید.

 • در گوشی‌های آیفون هم گزینه‌ای برای تهیه‌ی پشتیبان از ویدئوها به صورت جداگانه وجود دارد که اگر تمایل دارید بعد از نصب مجدد واتساپ در گوشی جدید ویدئوهایتان را ببینید، باید این قسمت را فعال کنید.

برای کاربران آیفون هم اگر قصد نصب مجدد واتساپ در گوشی جدید دارید، می‌بایست مانند اندرویدی‌ها به تنظیمات و سپس به بخش Chats در واتس‌اپ بروید. در انتها هم کافیست back up now و یا back up را انتخاب کرده و صبر کنید تا این فرآیند کامل شود.

پس از تکمیل فرآیند تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان، می‌توانید با خاطری آسوده واتس‌اپ را پاک کنید و روند نصب مجدد واتساپ روی گوشی با اطلاعات قبلی (که آن را در ادامه توضیح خواهیم داد) را شروع کنید.

قبل از پرداختن به موضوع چگونگی نصب مجدد واتساپ می‌توانید برای پاک کردن این برنامه، یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

 1. در منوی برنامه‌ها دستتان را بر روی پیام‌رسان واتس‌اپ نگه داشته و گزینه Uninstall ،Remove یا هر آنچه که برای حذف کردن این برنامه دیدید را انتخاب کنید.
 2. راه دیگر هم اینست که به برنامه پلی‌استور یا اپ‌استور بروید و اسم “WhatsApp” را جستجو کنید و در همان جا این برنامه را پاک کنید.
 3. همچنین می‌توانید از طریق خود تنظیمات گوشی وارد عمل شوید؛ یعنی در بخش “Apps” که در Settings قرار گرفته، برنامه WhatsApp را پیدا کرده و حذف کنید.

اکنون که موفق به انجام کارهایی که گفتیم شدید، نوبت به این رسیده تا چگونگی نصب مجدد واتساپ بدون اینکه اطلاعاتتان پاک شود را آموزش دهیم… آیا شما می‌توانید راهکار دیگری را به جز بکاپ‌گیری، برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات ارائه دهید؟

نصب واتساپ با اطلاعات قبلی

اگر از پیام‌هایتان به همان روشی که ذکر کردیم پشتیبان‌گیری کرده باشید، برگرداندن پیام های واتساپ بعد از نصب مجدد به سادگی امکان‌پذیرست. وارد اپ استور یا فروشگاه گوگل پلی شوید، جدیدترین نسخه‌ی در دسترس واتساپ را پیدا کرده و آن را دانلود و اینستال کنید. در مراحل نصب برنامه، کافیست وقتی پیام زیر را می‌بینید گزینه‌ی restore را انتخاب کنید تا همه‌ی اطلاعاتی که شما قبل از حذف کردن برنامه از آنها پشتیبان‌گیری کرده بودید، بازیابی شوند و محتوایی را از دست ندهید. بهترین راه نصب مجدد واتساپ ایفون این روش است؛ چراکه می‌توانید به کمک آن خیلی سریع اطلاعات خود را بازیابی کنید.

نصب مجدد واتساپ به کمک گوگل درایو

حافظه گوگل درایو یکی از راه‌هاییست که به شما در نصب واتساپ با اطلاعات قبلی کمک می‌کند و معمولاً برای زمانی استفاده می‌شود که قصد تعویض گوشی خود را داشته باشید و بخواهید اطلاعاتتان روی دستگاه جدید قرار بگیرد، یا اصطلاحاً Set شود. برای بکاپ‌گیری در گوگل درایو باید این آپشن را در تنظیمات واتس‌اپ فعال کرده باشید و بهتر است برای اطمینان بیشتر، قبل از پاک کردن اطلاعاتتان به صورت دستی نیز از آن‌ها فایل‌پشتیبان تهیه کنید تا خیالتان کاملاً راحت شود.

بعد از بکاپ‌گیری و حذف اپلیکیشن واتساپ، هنگامی که در گوشی جدید خود شماره تلفنتان را وارد کنید، در صورتی که به دستگاهتان حساب گوگل خود را اضافه کرده باشید، به صورت خودکار بکاپ گوگل درایو فعال می‌شود و تنها کافیست گزینه Restore را زده تا تمامی اطلاعات شما برگردد.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات با google files

اگر بکاپ‌گیری با استفاده از گوگل درایو را فعال نکرده باشید، مقداری از اطلاعات در حافظه گوشی شما ذخیره خواهد شد که می‌توانید درصورت تعویض گوشی، برای انتقال واتساپ به گوشی جدید فایل پشتیبان را به کامپیوتر یا کارت حافظه منتقل کنید. این فرآیند اندکی پیچیده است و به همین دلیل آن را برای نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن داده‌ها توصیه نمی‌کنیم، ولی بد نیست آن را نیز بلد باشید.

 1. برای نصب واتساپ با اطلاعات قبلی ابتدا بر روی گوشی قدیمی خود، گوگل فایلز را نصب کنید.
 2. سپس به حافظه داخلی گوشی رفته و فایل Local backup را پیدا کنید.
 3. این فایل در قسمت Database واتساپ وجود دارد که از طریق مسیر Internal storage> WhatsApp>Databases می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.
 4. در بخش دیتابیس واتساپ تمامی بکاپ‌های گرفته شده در هفت روز اخیر را مشاهده می‌کنید که جدیدترین آن را کپی و به کامپیوتر انتقال دهید.
 5. اکنون در گوشی جدیدتان یک پوشه به اسم WhatsApp درست کنید و در آن فولدری با نام Databases بسازید و فایل بکاپ را در آن کپی کنید.
 6. سپس با شماره پیشین خود، واتساپ را در گوشی جدید نصب کنید.
 7. در نهایت گزینه Restore را بزنید تا تمامی اطلاعات شما برگردانده شود.

اگر واتساپ را حذف کنیم گروه ها پاک میشود؟

این موضوع به این بستگی دارد که قبل از نصب مجدد واتساپ روی گوشی این برنامه را چگونه پاک می‌کنید. دو روش عمومی برای حذف این برنامه وجود دارد. اولی اینست که خود برنامه را حذف نصب یا Uninstall کنید. دومین مورد هم اینست که در تنظیمات واتس‌اپ، حساب و شماره خود را پاک کنید.

اگر حسابتان را در خود اپلیکیشن واتس‌اپ پاک کنید، هر چیزی مربوط به اکانت شما مانند پیام‌ها و گروه‌هایی که در آنها عضو هستید، پاک خواهند شد و هر زمان که بازگردید، عمل شما به عنوان نصب مجدد واتساپ با شماره جدید تعریف می‌شود و به عنوان کاربری تازه کار خود را شروع می‌کنید.

اگر هم به صورت کلی، یعنی از منوی برنامه‌ها، آن را Uninstall کنید، تنها پیام‌هایتان حذف می‌شوند و در مقابل، گروه‌ها باقی می‌مانند که اگر قصد دارید بعد از نصب مجدد واتساپ روی گوشی دوباره پیام‌های گروه‌ها را ببینید، لازمست کارهایی را که در بالا برای بکاپ‌گیری از داده‌ها و نصب واتساپ با اطلاعات قبلی نام بردیم را انجام دهید.

امیدواریم اطلاعاتی که در این مقاله در مورد نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی در اختیارتان قرار دادیم برایتان کاربردی باشد و بدون هیچ مشکلی بتوانید آن را انجام دهید. نظرات و پیشنهادات خود درباره چگونگی نصب مجدد واتساپ را با ما و دوستانتان در ۱۹کالا به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵

از مجموع ۷۶۳ رای

سوالات متداول

ایا با نصب مجدد واتساپ پیام ها پاک میشود؟ یعنی اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود؟ 

✔️در حالت عادی با پاک کردن واتساپ و نصب دوباره‌ی آن امکان از بین رفتن بخشی یا همه‌ی اطلاعاتتان وجود دارد، اما راهکاری نیز در دسترس است که می‌توانید به وسیله‌ی آن نصب دوباره واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات را انجام دهید و در مقاله به صورت کامل آن را توضیح دادیم.

چطور بعد از نصب دوباره واتساپ پیام ها را برگردانیم؟

✔️برای اینکه بتوانیم بعد از نصب دوباره واتساپ پیام ها را برگردانیم باید حتماً در آخرین لحظه از همه‌ی پیام‌ها نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنیم که جزئیات آن را در مقاله توضیح دادیم.

اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم گروه ها پاک میشود؟

✔️خیر، با حذف و نصب مجدد واتساپ گروه‌ها پاک نمی‌شوند، اما این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات و سابقه‌ی پیام‌هایتان از بین برود. برای جلوگیری از این اتفاق مراحلی که در مقاله ذکر کردیم را دنبال کنید.

نصب واتساپ جدید بدون پاک شدن اطلاعات با چه روش‌ هایی امکان پذیرست؟

✔️ بدین منظور که بعد از حذف و نصب واتساپ پیام ها را برگردانیم و همچنین هیچ اطلاعاتی را از دست ندهیم، بهترین راهکاری که وجود دارد اینست که قبل از حذف کردن برنامه از همه‌ی اطلاعات بک‌آپ تهیه کنیم که روش آن را در مقاله توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *