هوش مصنوعی LetsEnhance ؛ معرفی کامل و آموزش گام به گام

By | آگوست 14, 2023


ابزار هوش مصنوعی LetsEnhance یکی از ابزار‌های خوب و کاربردی در زمینه ویرایش تصویر است که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند. در این مقاله قرار است وبسایت هوش مصنوعی LetsEnhance را با هم بررسی کنیم و یک آموزش گام به گام از برنامه Let’s Enhance را داشته باشیم. در ادامه با بررسی کامل هوش مصنوعی LetsEnhance با ما همراه باشید.

برنامه‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی یکی از برنامه‌های محبوب و مورد توجه هستند که خیلی از کاربران به استفاده از آن یا حداقل به تست کردن آنها برای یک بار هم که شده علاقه دارند و به سراغ آنها می‌روند. هوش مصنوعی LetsEnhance یکی از این برنامه‌ها است که باید گفت مدت زیادی است این دوره آزمایشی را طی کرده و اکنون یکی از سرویس دهنده‌هایی است که به صورت تجاری به کاربران خدمات ارائه می‌دهد. عموم خدماتی که این برنامه می‌تواند به کاربران ارائه‌دهد در زمینه ویرایش تصویر می‌باشد و باید گفت که در این خصوص یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود. در ادامه این مطلب پلازا این برنامه را به صورت کامل معرفی خواهیم کرد.

فهرست مطالب

معرفی هوش مصنوعی LetsEnhance

برای معرفی هوش مصنوعی Let’s Enhance باید بگوییم که همه چیز از سال 2017 آغاز شد. وقتی که یک شرکت استارت آپی اوکراینی برای اولین بار محصول جدید خود که یک ویرایشگر تصویر بر پایه هوش مصنوعی بود را ارائه داد. اصلی ترین هدفی که این برنامه دنبال آن بود این بود که بتواند بعد از بزرگتر شدن تصاویر با رزولوشن پایین(همان تصاویر بی کیفیت خودمان) کیفیت تصاویر را حفظ کرده و نسخه ای بزرگتر را بدون افت کیفیت در اختیار کاربران قرار دهد.

اما داستان به همین جا ختم نشد. الگوریتم‌هایی که این برنامه از آنها استفاده می‌کرد از تکنیکی به نام Machine Learning یا همان یادگیری ماشین استفاده می‌کردند که به مرور زمان و با کارکرد بیشتر چیز‌های بیشتری را یاد می‌گرفت و عملکرد بهتری را پیدا می‌کرد. در مورد هوش مصنوعی LetsEnhance باید گفت که در این مورد هم موفق بوده و این برنامه بعد از گذشت مدتی از کارکرد آن توانست به دستاورد‌های خوبی برای حفظ کیفیت تصاویر خصوصا در مورد افزایش کیفیت چهره دست پیدا کند.

داستان برای هوش مصنوعی LetsEnhance به خوبی پیش رفت. برنامه Let’s Enhance بعد از چهار سال فعالیت در سال 2021 توانست اولین سرمایه گذار خود را پیدا کرده و بیش از 3 میلیون دلار جذب سرمایه داشته باشد. این سرمایه به خوبی روند رشد این شرکت را تسریع کرد و کاربرد هوش مصنوعی LetsEnhance تا سطحی ارتقا پیدا کرد که در سال 2022 ابزار تجاری خود که اکنون نیز در دسترس است را ارائه داد. هر چند اکنون می‌توانیم از هوش مصنوعی LetsEnhance به صورت رایگان هم استفاده کنیم.

همچنین بخوانید :

امکانات هوش مصنوعی Let’s Enhance

در این بخش قرار است به بررسی ابزار هوش مصنوعی LetsEnhance بپردازیم و ببینیم که چه انتظاراتی می‌توانیم از آن داشته باشیم. همانطور که تا اینجای کار به آن اشاره کردیم، کار اصلی این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه خدمات ادیت و ویرایش تصاویر است اما می‌توان این موارد را به صورت فهرست وار برای این ابزار ارائه کرد:

  • بزرگ کردن سایز تصاویر بدون افت کیفیت؛
  • آماده کردن تصاویر برای چاپ(با ارتقای جزئیات به صورت پیشرفته)؛
  • افزایش کیفیت تصاویر و وضوح آنها؛
  • رفع تاری تصاویر به صورت حرفه ای؛
  • تولید تصویر جدید با تشریح آن به صورت متنی(این سرویس هنوز در مرحله تست و آزمایش می‌باشد)؛
  • ارائه API برای سایر سایت‌ها که بتوانند با اتصال به آن از برنامه let’s enhance استفاده کنند.

آموزش استفاده از ابزار هوش مصنوعی LetsEnhance

در این بخش قرار است با هم نحوه ی کار با هوش مصنوعی LetsEnhance را بررسی کنیم و ببینیم برای اینکه بتوانیم از این ابزار استفاده کنیم، باید چه کار کنیم. در همین ابتدای کار باید بگوییم شما نیازی به دانلود اپلیکیشن هوش مصنوعی LetsEnhance ندارید و تنها کاری که باید برای استفاده از آن بکنید این است که به سراغ سایت LetsEnhance بروید و در آنجا به راحتی از ابزار‌های ارائه دهد استفاده کنید. در ادامه مراحل این کار را به صورت قدم به قدم با هم بررسی می‌کنیم.

همچنین بخوانید :

گام اول – ساخت اکانت

برای ساخت اکانت وبسایت هوش مصنوعی LetsEnhance کافی است وارد سایت شده و روی گزینه Create Account که در بالا و سمت چپ به شما نمایش داده می‌شود کلیک کنید:

بعد از آن شما با صفحه زیر روبرو خواهید شد. می‌توانید یا با استفاده از اکانت گوگل و یا با استفاده از وارد کردن اطلاعات و ایجاد یک اکانت در خود سایت LetsEnhance کار را دنبال کنید:

گام دوم – پنل ویرایش عکس

بعد از ورود به اکانت خود شما به صفحه زیر هدایت خواهید شد:

در اینجا امکانات پیشرفته برای ادیت به شما ارائه خواهد شد. در بالاترین بخش گزینه‌های My Account می‌تواند موارد شخصی اکانت شما مانند تغییر پسورد، صورت حساب‌ها و همینطور پروفایل شما را نمایش دهد.

گزینه Pricing plans پلن‌های تجاری را به شما معرفی می‌کند:

همانطور که می‌بینید قیمت اکانت وبسایت هوش مصنوعی Let’s Enhance از 9 دلار در ماه تا 34 دلار متغیر است که البته شما نیازی به خرید این سرویس‌ها هم ندارید به صورت پیش فرض 10 اعتبار به شما تعلق گرفته است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

در بخش اصلی پنل می‌توانید محل لود تصویر را مشاهده کنید که با درگ و دراپ و یا با کلیک روی آن امکان آپلود تصویر برای شما فراهم خواهد شد. بعد از آپلود تصویر و یا تصاویر مورد نظر شما، لیست آنها به شما نمایش داده خواهد شد:

اکنون نوبت به اعمال تنظیمات می‌رسد که دو پنل Operations و Preset در سمت چپ تصویر می‌توانند تنظیمات مد نظر را روی تصویر شما اعمال کنند:

در بخش Preset شما تنظیمات را به صورت یکجا و از پیش تعیین شده می‌بینید اما در Operation گزینه‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها به این صورت کار می‌کنند:

Upscale Type: در این بخش موارد مربوط به نوع تصویر و کار اصلی که می‌خواهید روی آن انجام دهید تنظیم می‌شود. چهار گزینه اصلی که در این بخش می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید از این قرارند:

  • Photo: برای تصاویر عادی و معمولی
  • Digital Art: برای تصاویر هنری دیجیتالی که با هوش مصنوعی ساخته می‌شود.
  • Smart Enhance: ویژگی اصلی برنامه let’s enhance که در واقع کیفیت تصویر را افزایش می‌دهد.
  • Smart Resize: سایز تصویر را به صورت هوشمند و بدون افت کیفیت تغییر می‌دهد.
همچنین بخوانید :

Size: در این قسمت شما می‌توانید سایز ثابت، سایز دو برابر و یا سایز دلخواه خود را وارد کنید.

Light AI: با کمک هوش مصنوعی نور تصویر شما تنظیم می‌شود. میزان نور را می‌توانید در این بخش به صورت دستی تعیین کنید.

Tone enhance: گرمی ‌و سردی تصویر که به صورت خودکار تنظیم می‌شود اما شما می‌توانید به صورت دستی هم آن را ارائه کنید.

Color enhance: حد مجاز تغییر رنگ‌ها برای هوش مصنوعی LetsEnhance را مشخص می‌کند.

گام سوم – گرفتن نتیجه از هوش مصنوعی LetsEnhance

بعد از اینکه تنظیمات مورد نظر در بخش قبل را اعمال کردیم، کلیک روی دکمه Start processing کار را شروع کرده و ما می‌توانیم نتیجه را دریافت کنیم. تصاویری که ما برای اصلاح به هوش مصنوعی LetsEnhance داده ایم بعد از تکمیل در زیر بخش آپلود تصویر قابل دسترسی خواهند بود:

در تصویر زیر می‌توانید تفاوت تصویر آزمایشی ما قبل و بعد از بهینه سازی با وبسایت هوش مصنوعی LetsEnhance را به صورت کامل ببینید.

هر چند پیدا کردن یک عکس با کیفیت از رابرت دنیرو آنقدر‌ها هم کار سختی نیست و نیازی به هوش مصنوعی نداریم تا آن را اصلاح کنیم. اما مطمئنا همه ما تصاویر عزیزی داریم که کیفیت آنها آنطور که باید باشد نیست و اگر برنامه ای بتواند آنها را با این سطح از جزئیات به ما بازگرداند حسابی بدرد ما خواهد خورد!

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی هوش مصنوعی LetsEnhance پرداختیم دیدیم که این هوش مصنوعی چطور می‌تواند یک تصویر را برای ما بهینه سازی کند و چه کارهایی از آن بر می‌آید. وبسایت هوش مصنوعی LetsEnhance می‌تواند تصاویر ما را با حفظ کیفیت بزرگ کند، آنها را بهینه کند و از نظر نور و رنگ نیز ویرایش‌های کامل را روی آنها انجام دهد. در صورتی که سوالی در مورد این برنامه و کارکرد آن داشتید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *