واتس اپ امکان ارسال عکس HD را فراهم کرد؛ ارسال ویدیو در آینده نزدیک

By | آگوست 18, 2023


واتس اپ سرانجام امروز به‌صورت رسمی آپدیت جدید اپلیکیشن پیامرسان خود برای کاربران آیفون و اندروید را با محوریت امکان ارسال عکس HD منتشر کرد. همان‌طور که از نام این ویژگی پیداست، این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر را با وضوح بالا و فشرده‌سازی کم ارسال کنند که به‌طور گسترده توسط کاربران WhatsApp درخواست شده بود. همچنین ارسال ویدیو با کیفیت بالا نیز در دستور کار این اپلیکیشن قرار دارد و امکان آن به‌زودی فراهم می‌شود.

ارسال عکس HD واتس اپ

پیش از این، زمانی که کاربری ازطریق واتس اپ عکسی را برای شخصی ارسال می‌کرد، اپلیکیشن به‌طور خودکار تصویر را فشرده‌سازی کرده و وضوح آن را کاهش می‌داد به‌طوری‌که فایل تصویر کوچک‌تر شده و درنتیجه داده کمتری برای ارسال مصرف می‌شد. این امر باعث می‌شد که تصاویر با کیفیت پایین ارسال شوند تا حدی که در مواقعی غیرقابل‌استفاده می‌شدند. با آپدیت جدید اما، کاربران قادر خواهند بود تصویر را با وضوح بالاتری ارسال کنند.

همان‌طور که مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، اعلام کرده است، آخرین نسخه واتس اپ یک دکمه HD را اضافه می‌کند که زمانی که کاربران آماده ارسال تصاویر می‌شوند، ظاهر می‌شود. درحالی‌که در گذشته کیفیت تصاویر به 960×1280 پیکسل کاهش پیدا می‌کرد، حالت HD تصویر را در وضوح اصلی 3024×4032 پیکسل نگه می‌دارد.

ارسال عکس HD واتس اپ

البته، حتی در هنگام ارسال تصویر با روشن بودن گزینه HD، هنوز مقداری فشرده‌سازی وجود دارد، اما بسیار کمتر از قبل است. هر کسی که عکسی با وضوح بالا ازطریق واتس اپ دریافت کند، برچسب HD را روی آن خواهد دید.

به‌گفته‌ی متا، امکان ارسال عکس‌های HD باید در هفته‌های آینده در دسترس همه کاربران واتس اپ قرار گیرد. این شرکت همچنین تأیید کرده که درحال کار بر روی امکان ارسال ویدیوهای HD در آینده نزدیک است. برای دسترسی به این ویژگی‌ها، مطمئن شوید که آخرین نسخه واتس‌ اپ را بر روی گوشی هوشمند خود نصب دارید.

نظر شما درباره امکان ارسال عکس HD در واتس اپ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *