کنسول PS5 Pro با اطلاعاتی هرچند اندک افشا شد

By | آگوست 9, 2023


در حال حاضر میتوان گفت که شرکت Sony پیشتاز در صنعت ساخت کنسول های بازی بوده است. کنسول PS5 Pro جدیدترین اثر در دست توسعه از این شرکت بوده که به تازگی اطلاعات جدیدی از آن افشا شده است که در ادامه شما را با آنها مواجه خواهیم نمود.

بازی کردن همیشه جزو اصلی ترین راهکار های ممکن برای سرگرمی بوده است. بازی های ویدیویی روز به روز کیفیت بالاتری را ارائه میدهند که کنسول های پلی استیشن با ساختار نوینی که در بخش پردازنده گرافیکی دارند، میزبان خوبی برای نمایش هرچه بهتر این المان ها هستند. با عرضه پلی استیشن 5 کم کم شاهد کم رنگ تر شدن پلی استیشن 4 بودیم زیرا این نسخه میزبان فناوری های جدیدی بود. حال قرار است پلی استیشن 5 پرو عرضه شود که پیشنهاد میشود جهت بررسی کنسول پی اس فایو پرو با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

کنسول PS5 Pro

یکی از اصلی ترین تفاوت های موجود در میان کنسول ها در بخش گرافیک بوده است. پلی استیشن 5 پرو با هدف تجربه ای جدید قرار است عرضه شود که در این زمینه شرکت سونی باید از المان های بیشتر و بهتری استفاده کند تا بتواند دلایل متعددی برای برتر بودن کنسول پی اس فایو پرو نسبت به نسخه معمولی را داشته باشد. در این زمینه برخی افشا گران براین باور هستند که سونی مدت زمان زیادی در حال توسعه نسخه پرو بوده است.

PS5 pro کی میاد؟

پاسخ به زمان عرضه و اخبار PS5 Pro کلی بوده است اما براساس اطلاعات بدست آمده قرار است این کنسول بازی در سال 2024 عرضه شود. هنوز ماه و حتی فصل انتشار این کنسول مشخص نیست و باید منتظر اخبار بیشتری از سوی سونی بود. در رابطه با تاریخ عرضه کنسول PS5 Pro باید بدانید تا زمانی که شرکت سونی تست های کامل را روی محصول انجام ندهد از انتشار آن امتناع خواهد نمود و این موضوع یعنی قرار است با یک محصول بی عیب و نقص مواجه باشیم.

همچنین بخوانید :

قیمت پلی استیشن 5 پرو

در رابطه با قیمت کنسول نمیتوان قیمت مشخصی را ذکر کرد زیرا هنوز اطلاعات پایه و جدید نسخه پرو پلی استیشن 5 مشخص نیست. بطور میانگین قیمت نسخه معمولی این دستگاه حدود 30 میلیون تومان بوده است که بی تردید نسخه پرو آن میزبان مزیت های بیشتری خواهد بود. پیش بینی میشود که قیمت نسخه پرو این کنسول بازی در بازار ایران چیزی حدود 40 الی 50 میلیون تومان باشد. بعد از مشخص شدن قیمت آنرا با شما در میان خواهیم گذاشت.

ویژگی ها پی اس فایو پرو

اما در خصوص مشخصات فنی کنسول پی اس فایو پرو باید بدانید که اطلاعات افشا شده به نکات بسیاری اشاره نکرده اما بخش های مفیدی منتشر شده که در ادامه آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

شخصی بنام تام هندرسون اعلام نموده که قرار است نسخه پرو پلی استیشن 5 با نام رمزی Trinity ساخته شود. در واقع عبارت ساخته شود اشتباه بوده زیرا این محصول در دست ساخت قرار دارد و بخش های ابتدایی آن پشت سر گذاشته شده است. اعلام نمودن نام رمزی برای محصول جدید کاملا درست بوده زیرا در نسخه های پیشین مانند PS4 Pro شاهد نام رمزی Morpheus بودیم.

همچنین بخوانید :

اطلاعات طبقه بندی شده ای که در اختیار تام هندرسون قرار گرفته است به این موضوع اشاره شده که توسعه این محصول از اوایل سال 2022 آغاز شده است. با پشت سرگذاشتن تست های اولیه در اواخر نوامبر که به تاریخ شمسی آبان و آذر میشود قرار است کیت های اصلی آن برای توسعه در اختیار استودیو ها قرار بگیرد.

فارغ از این موضوع باید بدانید که این کنسول جدید قرار است از یک مموری کارت جدید با مشخصات 30WGP و 18000 MTS بهرهمند باشد که بی تردید شاهد جذابیت های بیشتر و بهتری خواهیم بود. از اصلی ترین نکاتی که قرار است در این کنسول شاهد آن باشیم ری تریسینگ بهبود یافته با مزایای جدید در کنار حالت Performance بهبود یافته که توان ارائه رزولوشن تا 8K را خواهد داشت.

لازم به ذکر است بدانید که زمان عرضه برای سال 2024 تنظیم شده و این موضوع یعنی خبری از PS6 در سال 2024 تا 2026 و حتی 2027 نخواهد بود. تام هندرسون اعلام کرده که پلی استیشن 6 برای سال 2028 قرار است عرضه شود. نظر شما نسبت به این اطلاعات چیست؟

سخن پایانی

بررسی کنسول PS5 Pro به اتمام رسید و در این زمینه سعی کردیم به اطلاعات افشا شده در خصوص پلی استیشن 5 پرو اشاره ای داشته باشیم. شما عزیزان میتوانید نقد ها و نظرات خود نسبت به کنسول پی اس فایو پرو را بیان کنید و اگر احساس میکنید که نکته مهمی وجود داشته که از قلم افتاده است آن را باما به اشتراک بگذارید. بی تردید با انجام اینکار به تکمیل شدن مقاله از زوایای دیگر کمک خواهید نمود.

منتخب کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *