گزارش مالی سامسونگ در فصل دوم 2023 اعلام شد: سه‌ماهه ضعیف دیگر با افت 95 درصدی سود

By | جولای 27, 2023


مدت کوتاهی پس از اینکه سامسونگ مجموعه‌ای از محصولات جدید را معرفی کرد، غول کره‌ای گزارش درآمد مالی خود را برای فصل دوم 2023 منتشر کرد و درست مانند سه‌ماهه قبل، کاهش سود این شرکت در این دوره نیز بسیار مشهور است. جایی که این شرکت در سه‌ماهه قبل از کاهش 96 درصدی سود خود خبر داده بود، در این فصل نیز اعلام کرد که افت 95 درصدی سود را تجربه کرده است و دلیل آن نیز تقاضای ضعیف برای تراشه‌های حافظه می‌باشد.

گزارش مالی سامسونگ در فصل دوم 2023

سامسونگ علاوه‌بر کاهش شدید سود عملیاتی که 0.67 تریلیون وون کره یا 0.527 میلیارد دلار است، کاهش 22 درصدی فروش را نیز گزارش کرده، اما معتقد است که تقاضا برای تراشه‌های DRAM که برای هوش مصنوعی ضروری هستند، منجر به افزایش عرضه این نوع تراشه‌ها برای فصل دوم سال شده است. درحالی‌که سرمایه‌گذاران سامسونگ مطمئناً از نتایج راضی نخواهند بود، این شرکت ادعا می‌کند که انتظار می‌رود تقاضای جهانی در نیمه دوم سال بهبود یابد.

«انتظار می‌رود تقاضای جهانی به‌تدریج در نیمه دوم سال بهبود یابد که باید منجر به بهبود درآمد ناشی از تجارت قطعات شود. بااین‌حال، ادامه ریسک‌های اقتصاد کلان می‌تواند چالشی در بهبود تقاضا باشد.

     کسب‌وکار حافظه نتایج را نسبت‌به سه‌ماهه قبل بهبود بخشیده زیرا تمرکز آن بر روی حافظه با پهنای باند بالا (HBM) و محصولات DDR5 با پیش‌بینی تقاضای قوی برای برنامه‌های هوش مصنوعی منجر به افزایش تقاضا برای حافظه‌های DRAM شده است.»

گزارش مالی سامسونگ در فصل دوم 2023

وقتی صحبت از فروش گوشی‌های هوشمند می‌شود، گفته می‌شود عرضه جهانی در سال 2023 با 3.2 درصد کاهش به 1.17 میلیارد دستگاه می‌رسد و اگرچه خانواده گلکسی S23 پیشرفت‌های زیادی را ارائه می‌کنند، اما تقاضا برای این گوشی‌ها زیاد نیست. حتی با وجود اینکه سامسونگ گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 جدید را معرفی کرده است، این شرکت نباید انتظار داشته باشد که این دو دستگاه نتیجه مطلوبی را به‌همراه داشته باشند، اگرچه باید اشاره کرد که گفته می‌شود بازار گوشی‌های تاشو شاهد افزایش فروش است.

همچنین، با توجه به آنچه تاکنون در مورد سری گلکسی اس 24 شنیده‌ایم، این دستگاه‌ها نیز ممکن است تنها شامل به‌روزرسانی‌های تکراری باشند، به این معنی که نباید انتظار داشته باشیم که سری پرچمداران بعدی در سه‌ماهه آینده سهم زیادی در امور مالی سامسونگ داشته باشد.

نظر شما درباره گزارش مالی سامسونگ در فصل دوم 2023 چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *