گوگل حالت پرواز متصل را برای اندروید، یک حالت خودکار هواپیما، ثبت اختراع می کند

By | جولای 17, 2023


به جز برنامه هایی که به طور خاص برای این منظور ساخته شده اند، حالت هواپیما همیشه یکی از ویژگی هایی بوده است که باید به صورت دستی در اندروید روشن و خاموش کنید. اما ممکن است گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی باشد که این کار را برای شما انجام دهد. اخیراً گوگل حق امتیازی را برای حالت پرواز متصل برای اندروید ثبت کرده است که به حالت خودکار هواپیما اشاره دارد.

حق ثبت اختراع برای حالت پرواز متصل

یک پتنت جدید توسط گوگل مشاهده شده است و طبق این سند، قابلیتی به نام “Connect Flight Mode” در راه است که روی دستگاه های تلفن همراه کار می کند. این شامل تلفن، تبلت و لپ تاپ شما می شود.

به نظر می رسد این ویژگی می تواند تشخیص دهد که شما در هواپیما هستید. در نتیجه اگر این ویژگی فعال باشد، به طور خودکار حالت هواپیما را برای شما روشن می کند و زمانی که تشخیص داد دوباره روی زمین هستید، به حالت عادی باز می گردد.

البته، این فقط یک روش فانتزی برای روشن یا خاموش کردن حالت هواپیما نیست. این ویژگی پیشرفته از اتصالات Wi-Fi و بلوتوث در حالت پرواز پشتیبانی می کند. این در حالی است که حالت عادی هواپیما این موارد را همراه با شبکه تلفن همراه خاموش می کند.

این پتنت اشاره می کند که این ویژگی تنظیمات Wi-Fi را برای مطابقت با نوع خاصی از اتصالی که هواپیما دریافت می کند، تنظیم می کند. با این حال، اگر تشخیص دهد که باتری شما ضعیف است یا کیفیت شبکه ضعیف است، ممکن است از شبکه جدا شود.

علاوه بر این، این حالت به دستگاه شما اجازه می دهد تا تنظیمات Wi-Fi را برای اطمینان از تجربه ای پایدار تنظیم کند. مواردی مانند پشتیبان‌گیری خودکار، به‌روزرسانی برنامه‌های پس‌زمینه، و به‌روزرسانی‌ها با فعال شدن این حالت خاموش می‌شوند.

اگر تعجب می‌کنید که همه اینها چگونه کار می‌کند، به نظر می‌رسد که افت فشار، سیگنال‌های اولتراسوند، سیگنال Wi-Fi هواپیما و فعالیت رزرو سفر شما به عنوان محرک‌های احتمالی عمل می‌کنند.

از آنجایی که این فقط یک پتنت است، هیچ تضمینی برای عمومی شدن این ویژگی وجود ندارد. گوگل و بسیاری از شرکت‌های دیگر دائماً حق ثبت اختراع را ثبت می‌کنند و تنها درصد کمی از آنها در واقع استفاده می‌شوند.

نظر شما در مورد این پتنت گوگل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *