گوگل در حال ساخت ابزاری برای نوشتن خبر با کمک هوش مصنوعی است

By | جولای 23, 2023


گوگل در حال همکاری با آژانس های خبری است تا ابزار جدیدی بر اساس هوش مصنوعی ایجاد کند تا به خبرنگاران در نوشتن گزارش و اخبار کمک کند.

گفته می شود گوگل با واشنگتن پست و وال استریت ژورنال برای آزمایش محصول جدید خود همکاری می کند.

این گزارش به نقل از منابع ناشناس می گوید که این ابزار که در داخل با نام Genesis شناخته می شود، در مراحل اولیه آزمایش است. اما آنقدر تاثیرگذار بود که برای برخی از مدیران خبری که پتانسیل آن را می دیدند نگران کننده بود!

یکی از سخنگویان گوگل در بیانیه ای گفت: “با همکاری با ناشران اخبار، به ویژه ناشران کوچکتر، ما در مراحل اولیه بررسی ایده هایی برای ارائه بالقوه ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی برای کمک به روزنامه نگاران خود در کارشان هستیم.”

وی افزود: «البته این ابزارها نمی توانند جایگزین نقش اساسی خبرنگاران در گزارش دهی، ایجاد و حقیقت سنجی مقالاتشان شوند».

این شرکت گفت که این ابزار با ارائه گزینه هایی برای تیترها یا سبک های مختلف نوشتن، به عنوان دستیار خبرنگاران و سردبیران عمل می کند.

Associated Press و OpenAi همکاری در زمینه هوش مصنوعی

پروژه گوگل به دنبال اخبار همکاری بین OpenAI و Associated Press است که در آن به خالق ChatGPT اجازه استفاده از آرشیو Associated Press مربوط به سال 1985 برای آموزش هوش مصنوعی داده شد.

این دو سازمان هفته گذشته در بیانیه ای مشترک گفتند: “این توافق شامل مجوز OpenAI برای بخشی از آرشیو متنی AP است، در حالی که آسوشیتدپرس نیز از فناوری و محصول OpenAI بهره می برد.”

برای نزدیک به یک دهه، آسوشیتدپرس از دیگر اشکال هوش مصنوعی، از جمله برای خودکار کردن گزارش‌های درآمد و خلاصه‌سازی برخی رویدادهای ورزشی استفاده کرده است.

ظهور ChatGPT در سال گذشته با توانایی آن در نوشتن اخبار متقاعد کننده در مورد موضوعات پیچیده در چند ثانیه، سر و صدای زیادی در صنعت رسانه ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *